Köprülü Kanyon
 1. Anasayfa
 2. Antalya

Köprülü Kanyon

0

Mükemmel temiz havası ve eşsiz doğası ile birlikte insanları karşılayan Köprülü Kanyon ülke turizmimiz açısından oldukça önemli bir konuma sahiptir. Rafting yapmaya elverişli ve hemen herkesin sırf rafting yapmak için bile çoğu kez uğradığı yerlerin başında gelmektedir.

Rafting yaptıktan sonra Köprülü Kanyon’da bulunan gözlemeciden gözleme ve sıcak çay alınabilir. Ve yanınızda paranız yoksa sonradan ödeyebilirsiniz. Köprülü Kanyon civarında çalışan esnafın turiste güveni tamdır. Onlar için para ikinci plandadır. İlk aşamada “turistlerimizin memnuniyeti” gayesiyle iş görürler. Ardından layık oldukları ücretleri turistler ihmal etmeden getirip verir. Rafting esnasında çekilen fotoğraflar turcular tarafından belirli bir ücret karşılığında satılır. Almak isteyenler için çok çeşitli seçenekler sunularak fikir birliği yapıldıktan sonra satın alım gerçekleşir. Tatil sezonun açılmaya başlamasıyla birlikte insanlar, işten arta kalan zamanlarında dinlenmek ve sosyal aktivitelerini gerçekleştirmek maksadıyla tatile çıkarlar.

Ancak gerek tatil yörelerindeki servislerin yetersiz olmasından gerekse istenilen, arzu edilen ihtiyaçların karşılanmasından ötürü çoğu insan tatilini yarı da keserek geri dönmektedir. Ülkemizin her yeri gezip görülmesi gereken güzelliklerle doludur. Ulaşımın rahatlaması ve tatil imkânlarının artmasıyla birlikte birçok insan rahatlıkla seyahat etme, yeni yerler keşfedip tecrübelerine tecrübe katma imkânı bulmuştur.

Köprülü Kanyon

Seçeneklerin çoğalması ile birlikte insanlara da tercih yapma hakkı doğmuştur. Yani bir başka deyişle kendilerine en uygun gelen alternatifler ile tatil yapma olanağı doğmuştur. Hal böyle olunca da Köprülü Kanyon civarında satış yapan esnaf arasındaki rekabet kızışmıştır. Piyasanın gerisinde kalmak istemeyen birçok esnaf satmış olduğu ürünlerde indirim ve kampanyalar ile karlılık oranını arttırmayı hedeflemiştir. Bu yüzdende insanları kendilerine çekmek amacıyla teknolojinin tüm nimetlerinden yararlanmışlardır.

Köprülü Kanyon öğrenciler, doğaseverler, şairler, hastalar, doktorlar vb akıllara gelen tüm insan ve meslek grupları için oldukça ideal ve beğeni kotası yüksek bir yerdir. Hemen herkes buradan memnun kalarak ayrılır. Gelişmenin vermiş olduğu bu paye insanlara çok büyük kolaylıklar sağlamıştır. Hizmet sektöründe faal bir şekilde çalışmakta olan firmaların da çalışmalarına azami bir şekilde ivme kazandırmalarına vesile olmaktadır. Günümüzde adını sıkça duyar hale geldiğimiz ve çok büyük avantajı olan bir diğer konu ise Köprülü Kanyon’un geliştirilmesidir.

Tek bir rehber eşliğinde onlarca insanın Köprülü Kanyon’u gezmesi ne kadar sıradan ve zevk alınmayan bir durumdur. Gerek tarihi ve doğal dokuyu hissetmesi açısından gerekse tatilciler için akıllı uygulamaların hayata geçmesi planlanmaktadır. Köprülü Kanyon’u anlatan ve etrafında var olan işletmeleri, evleri ayrıntılı bir şekilde dile getiren uygulamalar sayesinde insanların gezmesi kolaylaşmaktadır. Antalya’ya gelen hemen herkes Köprülü Kanyon’un namını duyduğu için ilk oraya gitmek istemektedir ki keza Antalya Türkiye’nin en çok turist alan ve turist kapasitesi yüksek olan bir şehirdir. Hal böyle olunca da yetkililer bütün tatil mekanlarını (müzeleri, kanyonları, tarihi dokuları) hiçbir şekilde zarara uğratmadan yapılandırmaktadır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir