İlginizi Çekebilir
antalya-park
  1. Ana Sayfa
  2. Fethiye

Mavi Mağara

Mavi Mağara
+ - 0

Fethiye herkes için farklı anlamlar taşıyan tatil vaat etmektedir. Kimi için paraşüt ile atlama kimi için ölü denizdir. Ancak Fethiye tatili sadece bunlardan ibaret olamayacak kadar geniş olanaklara sahiptir. Çünkü Fethiye lokasyon itibari ile hem tarihi hem tabii güzellikleri bir arada sunan bir yerdir. Bunlar içinde yer alan Mavi Mağara ise başlı başına bir güzelliktir. Mavi mağara nerede diye çok fazla düşünmeyin. Çünkü önemli olan mavi mağara fethiye nasıl gidilir sorusudur. Çünkü bu mağaranın tek bir girişi vardır ve o da denizdendir.

Mavi Mağara ve Berrak Suyu

Tekne ile yanaştıktan sonra deniz üstünden girilebilen mağaranın suyu mutlaka görülmelidir. Bu suyun güzelliği ve berraklığı çok cezbedici bir haldedir. İnanılmaz güzellikteki berrak olan suyu sayesinde dalış için de güzel bir yerdir. Bu sebeple her gün yüzlerce kişinin dalış yaptığı mavi mağara kabak koyu da mutlaka gidilip görülmelidir.

Mavi Mağara 2

Ayrıca tüplü dalış yapmadan dönülmemelidir ki suyun altı üstünden çok daha güzel.  Eğer başka bir mağara daha görmek istiyorsanız aynı bölgede yer alan girmeler mağarası tam size göre bir mekân olacaktır. Güzel bir deniz ve plaj için deve plajı fethiye civarındaki en hoş mekândır. Bir marina gibi yatların demirlediği st nicholas adası ise enfes güzellikleri olan saklı bir cenneti andıran bir koydur. Bu muhteşem güzellik sizleri bekliyor.

Yorum Yap