Antalya Minicity
 1. Anasayfa
 2. Antalya

Antalya Minicity

0

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte birçok insan sezonun vermiş olduğu yorgunluğu ve stresi atmak için tatil yapma gereksinimi duyar. Karmaşıklaşan şehir hayatı ve koşuşturmacanın vermiş olduğu stresten bunalan insanlar, genellikle soluğu Antalya’da almaktadır. Turizm konusunda profesyonelleşmiş olan şehirde var olan Antalya Minicity yerli ve yabancı turistlerin büyük çoğunluğunu kendine çekmektedir.

Antalya Minicity

Geniş çaplı bir hayran kitlesi olan Minicity Minyatür Şehir Parkı; buram buram tarih kokmaktadır, büyük bir özen ve özveri ile hazırlanan bu parkta küçücük bir detay bile atlanmamış, her şey plan- program çerçevesinde ortaya konulmuştur. Minicity’de Anadolu Medeniyetlerine ait eserler bulunmaktadır, toplamda 86 minyatürün yer aldığı bu müzede yapılan her minyatür orjinaline birebir benzemektedir.

Antalya Minicity 6

Minicity Minyatür Şehir Parkı’na girişte verilen küçük el kitapçıkları sayesinde minyatürler hakkında bilgi edinmek mümkündür. Maddi açıdan da çok fazla külfetli olmayan Minicity; özellikle tarihimizden bir kesit sunduğu için fazlasıyla dile getirilmekte ve tercih edilmektedir. Adeta bir kartpostalı andıran görüntüsü, eşsiz modernlikteki havası ile tatilcilerin yaşama enerjilerini arttırmakta, tarih ve kültürel değerler konusunda öğretici nitelik taşımaktadır.

Antalya Minicity 7

Yıl içerisinde çok fazla talep gören Minicity yaz-kış turizmi için oldukça büyük bir avantajdır. Nitekim Antalya’da yer alan otellerde/pansiyonlarda insanlar fazlasıyla eğlenmekte ve Minicity sayesinde de eğitsel bir faaliyete katılmaktadır. Muazzam bir görüntü sunan Minicity; insanlara huzur vermekte ve çoğu insan ilk kez gelmiş olduğu bu şehre, tekrar tekrar gelmek istemektedir.

Antalya Minicity 8

Antalya da yer alan oteller; insanların ihtiyaçlarını en iyi şekilde saptayarak buna uygun bir plan- proje uygulamaktadır. Minicity manzarası eşliğinde güzel bir tatil geçirmek isteyenler rezervasyonlarını yaptırmalıdır. Kitle iletişim araçlarının yaygınlaşmasıyla birlikte birçok insan herhangi bir yere gitmeden oturduğu yerden aradığı her şeyi “tek tıkla” bulma kolaylığı yaşamıştır.

Antalya Minicity 9

Antalya Minicity

Sıcak hava koşullarının en fazla hissedildiği ve ülkemizin yaz turizmi açısından en elverişli ili olan “Antalya” bu avantajlarını kullanarak karlılık elde etmeyi başarmıştır. Birçok insana istihdam sağlayan ve umut ışığı olan “turizm” en iyi ve kaliteli şekilde Antalya’da yapılmaktadır.

Antalya Minicity 10

Dünya’nın dört bir yanından gelen insanlara ev sahipliği yapan Antalya; Minicity sayesinde Türkiye’nin en görkemli, eşsiz güzellikte bir tarihi dokusuna ev sahipliği yapmaktadır. Antalya insanının da turizme, yerli ve yabancı turiste olan ilgisi takdir-e şayandır. Minicity Minyatür Şehir Parkı’na giden her insan fotoğraf çektirmeden ve orada yer alan minyatürler hakkında geniş çaplı bir araştırma yapmadan geri dönmemektedir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 2
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir