Antalya Olympos Teleferik
 1. Anasayfa
 2. Antalya

Antalya Olympos Teleferik

0

Antalya turizm cenneti bir ilimizdir. Bu yüzden ilimize sürekli olarak cazibe noktaları oluşturulmaktadır. Bunlardan biri de Antalya Olympos Teleferik olarak bilinir. Bu aktivite sizlere güzel bir zaman geçirme amacı taşıyor. Modern Avrupa şehri gibi her tarafı temiz ve sanayi kirliliğinin olmadığı bu güzide turizm ilinde teleferik eşliğinde muhteşem bir doğa manzarasını doyasıya izleyebiliyorsunuz.

Olympos-Beydağları Milli Parkının içinden geçmekte olan teleferik 80 kişilik panoramik kabinler sayesinde yol boyunca gezdiğiniz yerleri hayranlıkla gözlemleme fırsatı yakalayabileceksiniz. Buraya gitmeye karar verdiğinizde size tavsiyemiz; yanınıza mutlaka fotoğraf makinelerinizi alın. Çünkü bu anları ölümsüzleştirmek isteyeceksiniz. Dağ istasyonun 360 derecelik panoraması kalbinizi fethedecek, Finike ve Side arasındaki yer alan doğa harikası manzarayı kendinizden geçerek seyredeceksiniz.

Özellikle balayınızı Antalya’da yapmayı düşünüyorsanız, sevgilinizle burada tatil yapma planınız varsa harika ötesi bir romantik teleferik gezisi planlayabilirsiniz. Dünyanın en uzun teleferiklerinden biri olan ve tam tamına 4 bin 350 metre hat uzunluğuyla manzara keyfini dakikalarca çıkarmak mümkün. Deniz seviyesinden 726 metre yüksekliğinde olan hat, bu sayede çok geniş bir açıdan manzara keyfi sunmaktadır. Tabi sadece 726 metre değil aynı zamanda bu hat 2 bin 350 metre zirveye de ulaşmaktadır.

Antalya Olympos Teleferik

Bu sayede hem dağların harika manzarasını hem de Antalya’nın muhteşem denizini seyretme fırsatı bulabilirsiniz. Her zaman yoğun olan bu teleferik, 80 kişilik 2 kabine sahiptir. Eğer herkesten önce davranıp kabine ilk girenlerden olursanız pencere kenarında kendinize yer tutabilirsiniz. Bu fırsatı yakaladığınızda aktivite sırasında keyfinizin bir kat daha artacağını düşünüyoruz. Eğer ilk girenlerden olamaz iseniz bu sefer son girenlerden olmaya çalışın, çünkü kabinin kapı bölgesinde durarak kapı camında harika bir manzaraya şahit olabilirsiniz.

Yerden yavaş yavaş yükseldikçe kendinizi boşlukta gibi hissedecek ve bitki örtüsünün değiştiğine şahit olacaksınız. Yaklaşık 10 dakika süren teleferik yolculuğundan sonra zirvedeki 3 katlı restoranda harika bir yemek yiyebilirsiniz. Tabi oldukça yüksek olan bu yerde hem karnınızı doyurabilir hem de yemek eşliğinde muhteşem dağ manzarasını seyredebilirsiniz. Üstelik bu restorana yedikleriniz ve içtiklerinizin karşılığı olarak fahiş paralar bırakmak zorunda değilsiniz. Turistik bir yere göre fiyatları normal sayılır. 360 derece manzara açısına sahip olmak istiyorsanız tesisin teras katına çıkabilirsiniz.

Teleferik hem yaz hem de kışın olmaktadır. Yaz döneminde 10 saat açık olan teleferik sabah saat 9 ile akşam 7 arasında hizmet vermektedir. Kış döneminde 7.30 saat hizmet veren teleferik sabah 9.30 ile akşam 5 arasında hizmet vermektedir. Fiyatlar sezona göre değişmektedir. Ancak ortalama fiyat 50 ila 65 lira arasındadır. Vereceğiniz fiyat gezinin her dakikasına fazlasıyla değecektir, bu yüzden hiç düşünmeden teleferik kabinine binebilirsiniz. Merkezden yaklaşık 55 Km uzaklıktaki bu yere isterseniz özel aracınızla isterseniz de toplu taşıma araçlarıyla ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Fethiye at turu 1

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir