Araxa Antik Kenti
 1. Anasayfa
 2. Fethiye

Araxa Antik Kenti

0

Ölüdeniz ve Kelebekler Vadisi ile eşsiz güzellikleri içinde barındıran Fethiye daha pek çok gizemli ve büyüleyici güzelliği barındırmaktadır. Bunlara arasında bazıları tarihi yapısı ve efsaneleriyle mutlaka dikkatinizi çekecektir. Araxa Antik Kenti bu yerler arasında ilk sıradadır. Eğer yolunuz Fethiye’ye düşerse mutlaka bu tarihi antik kenti görmeye gidin.

Araxa Antik Kenti Nerededir diye merak ediyorsanız Fethiye’den 40 kilometre uzaklıktadır. Araxa Antik Kenti Nasıl Gidilir diye dert etmeyin.  Kendi aracınızla gidebileceğiniz bu tarihi belde için çok farklı alternatifler de vardır. Bunlardan birisi olan yürüyüş ile kente erişim sizin için çok farklı bir macera olabilir. Bu sayede Fethiye’nin muhteşem tabiatını da izlemiş olacaksınız. Yorulduğunuz anda kamp kurup dinlenmenize olanak sunacak çok fazla alan da bulunmaktadır bu güzergâhta.

Araxa Antik Kenti 2

Araxa Antik Kenti ve Efsaneler

Ege birçok medeniyete beşiklik yapmış bir coğrafyadır. Bu sebeple kadim zamanlardan günümüze kalmış birçok efsane ve söylence yörede anlatılmaktadır. Bu tip hikâyeler etrafında örgülenen bir gezi için mutlaka Araxa Antik Şehri sizi bekliyor olacak. Tabiatın cömert davranarak yeşilin her tonuyla bezediği bu kent içinden akan çay çevresinde anlatılan birçok efsane vardır. Araxa Antik Şehri Ören yeri olarak hayli dikkat çekicidir. Bu kentin yakınlarında sarmaşıklarla bezeli duvarları izlerken birçok fotoğraf karesi çekerek her anı ölümsüzleştirecek ve harika anılar biriktireceksiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Fethiye at turu 1

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir