Bodrum Gölköy
 1. Anasayfa
 2. Bodrum

Bodrum Gölköy

0

Bodrum Gölköy yada güncel adıyla Göltürkbükü Bodrum merkeze 19 kilometre uzaklıkta olan şirin bir beldedir. Havaalanına olan uzaklığı da 45 kilometre olması sebebiyle ulaşımı da oldukça kolay olan Gölköy, Bodrum yarımadasının kuzey kıyısında bulunuyor.

1999 yılına kadar Gölköy ve Türkbükü iki farklı köy iken bu tarihten sonra birleşerek Göltürkbükü adını almıştır. Oldukça sakin bir yer olan Gölköy bir vadi üzerinde yer alıyor. Gölköy’ün doğu ve batı kısımları, Gölköy’ün de üzerinde bulunduğu yarımadanın tek ormanlık alanı. Sahip olduğu uzun kumsal üzerinde çok fazla plaj ve otel bulunmakta… Kumsalın istediğiniz bölgesinden istediğiniz zaman denize girme imkânınız mevcut.

Bodrum Gölköy Nerededir ve Nasıl Giderim?

Gölköy’e özel araçla seyahat emek isterseniz Bodrum’a gelmeden Yalıkavak-Torba sapağından sağa döneceksiniz. Birkaç kilometre daha ilerledikten sonra Torba’ya ulaşacaksınız. Torba’dan yolunuza düz devam ederseniz Gölköy’e geleceksiniz. Eğer özel aracınız yoksa Bodrum’dan minibüslerle kolaylıkla Gölköy’e ulaşabilirsiniz.

Bodrum Gölköy

Gölköy’e seyahat ettiğinizde sizi geleneksel köy evleri karşılıyor. Önemli olan noktalardan bir tanesi de şu ki; her evin bahçesinde etrafa güzel kokular saçan mandalina ağaçlarını göreceksiniz. Bodrum Mandalinası olarak bilinen bu mandalinalar Bodrum’un kendine has mandalinalarıdır. Eğer içeceklerinizin içine bir dilim kesip koyarsanız gerçekten hoş bir koku yaymakta ve içeceğinize ayrı bir lezzet katmaktadır. Bu mandalinaları deniz ürünlerinin pişirilmesi sırasında da kullananlar vardır.

Gölköy’de Gece Hayatı

Gölköy’ün gece hayatı, Bodrum merkez kadar hareketli değildir. Daha çok kendine özgüdür. Bazı restoranlarda gecenin belli saatlerine kadar fasıllar yapılmakta ve çeşitli eğlenceler düzenlenmektedir. Buraya gelen insanlar genelde sakin bir tatil geçirmek istedikleri için buraya sürekli gelen ve bilinçli tatilci olarak adlandırılan kişilerdir. Burası ayrıca son yıllarda sosyetenin de tercih ettiği tatil beldelerinden bir tanesi olmuştur. Sahilde sıralanmış restoranlarda her daim çıkan taze deniz ürünlerini bulmanız mümkün.

Gölköy’de Konaklama

Gölköy yıllardan beri var olan yapısını korumuş ve gereksiz inşaatlarla bozulmaya uğramamış bir yer. Antik Karianda kalıntıları üzerinde bulunan Gölköy koyu bu bakımdan tarihi bir öneme de sahip. Konaklama anlamında çok fazla otel, apart otel ve pansiyon olması sebebiyle tatilini burada geçirmek isteyenlere kaliteli ve çok çeşitli konaklama imkânları sunulmakta. Özellikle rekabetin yavaş yavaş artmaya başladığı ilkbahar ve sonbahar aylarında uygun fiyatlarla konaklama yapabilmeniz mümkün.

Yeşil ile mavinin buluştuğu, güzelliğiyle insanın gözlerini kamaştıran Gölköy, tatilciler için vazgeçilmez bir tatil beldesi olmaya devam ediyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 3
  be_endim
  Beğendim
 • 2
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 1
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Kuşadası plajlar - koylar 1

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir