Köyceğiz Yuvarlakçay
 1. Anasayfa
 2. Dalyan

Köyceğiz Yuvarlakçay

0

Konu Başlıkları

Türkiye’nin dünyadaki cenneti olarak anılan Muğla da soğuk su cenneti olarak anılan Yuvarlak çay sayesinde oldukça büyük bir turizm dalgası yakalamış durumda. Sürekli akan suyun ortalama 10 metreyi bulan genişliği yanı sıra akıl almaz soğukluğu ile bilinen yuvarlar çay cesareti olanları yüzmeye davet ediyor. Köyceğiz ve Ortaca bölgesinde Topgözü kanyonunda yer alan yuvarlar çay Sandras dağından akan kar suları ile besleniyor.

Son dönemde büyük bir popülarite yakalayan bölge yöre sakinlerinin de en çok tercih ettiği adresler arasında yer alıyor. Muğla da 40 dereceyi bulan sıcaklık karşısında doğal bir klima hizmeti sunan bölgenin ünü yavaş yavaş bölgeyi aşmaya başlamış durumda. Hafta sonları düşünüldüğünde hafta içi günlere göre daha kalabalık olan bölge çevresinde gerek konaklamak gerekse yemek yiyebilmeniz için 20’den fazla işletme hizmet veriyor.

Köyceğiz Yuvarlakçay 3

Restoranların ortak özelliklerine baktığımızda ise bölge de yetişen sebze ve meyveleri misafirlere sunulduğunu görüyoruz. Çok pahalı olduğunu söyleyemeyeceğimiz tesislerde sizden beklenen ortak beklenti ise ıslak bir şekilde minderlere oturmamanız ve çayı kirletmemeniz. Bu kadar önemli bir doğal varlığın korunması için son derece kısıtlı bir istek listesi olduğunu söylememiz yanlış olmayacaktır. Genel olarak suda yüzmeyi herkes denemek istiyor. Fakat birkaç denemenin ardından ortak karar suda yüzülemeyecek kadar soğuk bir iklimin yaşandığı yönünde oluyor. Çünkü çayda su ısısı yaklaşık 5 derece civarında. Denemeniz gereken tecrübeler arasında yer alan yuvarlak çayda yüzme macerasını şiddetle öneriyoruz.

Köyceğiz Yuvarlakçay Ulaşım

Yuvarlak çaya ulaşabilmeniz için öncelikli olarak en yakın havalimanına ulaşmanız gerekmektedir. Bunun için en yakında yer alan Dalaman havalimanına Türkiye’den büyükşehir merkezlerinden uçuşlar düzenlenmektedir. Diğer şehirlerden ise aktarmalı olarak gelebilmeniz mümkündür.

Dalaman hava limanına ulaştıktan sonra ise Köyceğiz Ortaca yolunu takip ederken Beoba sapağından sapmanız gerekmektedir. Ardından çok karmaşık olmayan tabelaları takip ederek yuvarlar çaya kadar ulaşmanız mümkün olacaktır.

Köyceğiz Yuvarlakçay Bölgesinde Yer Alan Oteller

Köyceğiz de ideal konaklama alanını seçemeyenler için son derece kaliteli iki adresi inceledik. Önce çıkan iki tesis arasında ilk sırada;

Kaunos Hotel

Sahip olduğu eşsiz manzara ve olanaklar ile son derece kaliteli ve saygın hizmet sunan işletme bu yönü ile bakıldığı zaman mutlaka tercih edilmesi gerekilen konaklama alanları arasında yer almayı başarıyor. Marmaris de Köyceğiz bölgesinde yer alan göle sıfır olarak kurulmuş bu özel tesis hem bölgede yer alan eşsiz manzaraları izleme olanağı sunarken hem de bölge de eşsiz bir tatilin kapısını aralamanız için sizleri davet ediyor.

İşletme de toplam 45 göl manzaralı 15 dağ manzaralı oda bulunuyor. Odalarda beş yıldızlı tesislerde bulunması gereken bütün ayrıcalıklar yer alıyor. Göl manzaralı odalarda ise ayrıca balkon ayrıcalığı da bulunuyor. Tesiste yer alan restoran bar ve açık yüzme havuzu yanı sıra yüksek hızda internet hizmeti ile keyifli tatil için pek çok koşul yerine getirilmiş oluyor. İşletme Köyceğiz otogarına 2 km uzaklıkta olurken Dalaman havalimanına 36 km uzaklıkta yer alıyor.

Ekincik Beach Hotel

Köyceğiz yuvarlak çay bölgesinde konaklamak isterseniz akla gelecek bir diğer önemli tesis ise Ekincik Beach hotel olmalıdır. Sunduğu huzurlu konum ve sahip olduğu zengin olanaklar ile olağan üstü bir tatil alt yapısı sunuyor. Otel son derece şık ve modern dizayn edilmiş durumda. Bu nedenle hem sahip olduğu olanaklar için hem de sahip olduğu ayrıcalıklar için mutlaka tercihler arasına girmeyi hak ediyor.

Dünyaca ünlü lezzetlerin sunulduğu son derece önemli bir restorana sahip olan işletme bu yönü ile bakıldığı zaman Akdeniz ve Dünya mutfağının en eşsiz üyelerini tatmak isteyenlere uygun olanaklar sağlıyor. Formunu korumak isteyenler için fitness salonu yanı sıra açık kapalı yüzme havuzuna ek olarak daima erişilebilir bir plaja sahip olan işletme bu yönü ile son derece cazip konaklama rotalarından biri olmayı başarmış durumda. Kahvaltısında bölgenin taze ürünlerinin sunulduğu işletme Ege de sunulan yerel lezzetleri de denemek için ideal bir adres.

Köyceğiz Yuvarlakçay Bölgesinde Yer Alan Restoranlar

Bölge de güzel bir restoran da özel bir yemek için çok yüksek rakamları gözden çıkartmanız gerekmiyor. Çünkü Köyceğiz de hizmet veren işletmelerin ortalama 30 lira ile 100 lira arasında değişen kişi başı ücret sunduklarını söylemek yanlış olmayacaktır.

Green Garden Restaurant

Uygun fiyatlı hizmet sunan özel tesislerden biri de Green garden restoran. 28 ila 74 lira arasında hizmet alabileceğiniz menüsü ile kişi başı son derece uygun fiyatlar ile hizmet almanız mümkün. Menüsünde Akdeniz ve Türk mutfağı yanı sıra Vejeteryan mutfağına da yer veren işletme glütensiz yiyecek seçenekleri ile müşterileri için son derece sağlıklı yiyecekler sunuyor. Kahvaltının yanı sıra öğle yemeğinin ve akşam yemeğinin de sunulduğu adres de ayrıca gece eğlenceleri de düzenleniyor.

Köyceğiz Yuvarlakçay 4

İşletmeye rezervasyon ile gitmeniz tavsiye edilmekte. Bunun için telefon ile hizmet alabiliyorsunuz. Ayrıca özel amaçlar, yani toplantı ve şirket yemekleri içinde uygun olan işletme çocuklar ve kalabalık gurupların kullanımı için de son derece uygun. Çocuklu ailelerin restoranda rahatça yemek yemesi mümkün. Haftanın her günü açık olan işletme Sabah 08:00 ile akşam 22:00 arasında hizmet vermekte.

Tuana Restaurant

Bölge de hizmet veren biri olan Tuana restoran hesap ortalaması 25 ile 100 lira arasında olan özel tesislerden biri. Yemek kalitesi değerlendirildiğinde %95 başarı yakalayan tesis aynı zamanda hizmet kalitesinde de aynı başarı yakalamış durumda. Atmosferi de konuklar tarafından son derece beğenilen bu özel işletme %95 başarı puanı ile genel değerlendirme olan hizmet fiyat kategorisinde de başarı sağlamayı başarmış durumda. Sabah kapılarını 07:00 da açan işletme akşam 02:00 kadar hizmet veriyor.

Mutfağında Türk damak tatlarının en önemli üyelerine yer veren işletme aynı zamanda Akdeniz ve uluslararası lezzetlerden de fazlası ile başarı yakalamış durumda. İşletme de sabah kahvaltısı yanı sıra öğlen yemeği ve akşam yemeği de bulunuyor. Açık hava oturma olanaklarına sahip olan restoran bebekler içinde oturma koltuklarının bulunduğu bir adres. Kalabalık guruplar ve toplantılar için uygun bir adres olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Rota Değerlendirmesi ve Özet

Köyceğiz yaz tatili için oldukça doğru adresler arasında yer alıyor. Hizmet veren işletmelerin beş yıldızlı kalitede hizmet vermesi yanı sıra uygun fiyatlı bir tatil rotası olması nedeni ile yaz tatili planlarınız arasında mutlaka yer vermeniz gereken özel bir bölge olma yolunda ilerliyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
marmaris-baca-magarasi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir