Köyceğiz Yuvarlakçay

Köyceğiz Yuvarlakçay
PAYLAŞ

Eğer deniz ve kumdan ibaret olan yaz tatilleri sizi sıktıysa Yuvarlakçay sizi bekliyor. Yuvarlakçay yol tarifi istiyorsanız bunun için çok fazla alternatif bulunuyor. Köyceğiz Yuvarlakçay nasıl gidilir sorusuna verilecek en güzel cevap yine bir deniz beldesi olan Dalyan’dan yola çıkarak her köşe başında fotoğraf çekerek olmalıdır.

Köyceğiz Yuvarlakçay

Ayrıca Köyceğiz tekne turları da bu konuda iyi bir alternatif olabilir. Bazıları için bu çay Muğla’daki soğuk cennettir. Çünkü yazın dahi maksimum 6 derece civarında olan suyun soğukluğu muhteşem bir serinleme olanağı sunuyor.

Köyceğiz Yuvarlakçay

Temmuz ve Ağustos aylarında 40 dereceyi bulan sıcak havalarda serin bir tatil için mutlaka bu beldeye gidin. Yuvarlakçay serinliğinin yanı sıra doğal bitki örtüsü ile Ege’nin sıcak ikliminde bir vaha gibi. Yeşilin her türlü tonunu barındıran beldede sessiz bir tatil yapabilirsiniz. Sadece kuş sesleri ve suyun sesini duyacağınız yuvarlakçay kahvaltı salonları ile de harika bir yer. Yörenin leziz ürünleriyle yapılacak olan harika kahvaltıdan sonra serinlemek için suya girebilirsiniz. Ancak bu çayın üstünde sallanmadan gitmeyin.

Evet, Yuvarlakçay salıncak ile seyredilebilecek eşsiz bir çay. Çayın hemen üstünde uzatılan sundurmalarda dinlenip, serinliğin keyfini yaşayabilirsiniz. Ayrıca enfes yemeklerin yapıldığı yirmi civarındaki restoran ile size kaliteli bir tatil geçirtecek olan belde de yer alan Yuvarlakçay konaklama olanakları da sizi çok mutlu edecek.


PAYLAŞ


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR