Bodrum Güvercinlik
 1. Anasayfa
 2. Bodrum

Bodrum Güvercinlik

0

Bodrum’u bu yazımızda Güvercinlik mahallesiyle tanıtacağız. Bodrum Güvercinlik güzellikleri say say bitmiyor. Tatil için pek tercih edilmeyen bir yer olan Güvercinlik yine de Bodrum’a gidildiğinde ziyaret edilmesi gereken noktalardan biri. “Bodrum Güvercinlik denizi nasıl?” diye soracak olursanız, ziyaretçiler genel anlamda buranın denizinden şikayetçi olabiliyorlar ama pek aldırmamak gerek, en iyisi görerek kendimiz karar vermeliyiz; nasıl olsa Bodrum’a çok yakın bir konumda. 20 km’lik mesafe de olan Güvercinlik şirin bir yapıya sahip. Bodrum Güvercinlik satılık yazlıklar ve kiralık evler diğer noktalara göre daha ucuz durumda.

Bodrum Güvercinlik

Güvercinlik’in denizi normallerden biraz daha yeşilimsi renkte ve yeşil koylara sahip. Gece hayatı olmayan bu bölgede yazlıklar ve pansiyonlar az bulunuyor ve hava şartları olarak diğer bölgelere göre daha soğuk geçiyor. Kimi yaz günlerinde sizi yorganla uyutabilir ve çok rüzgar alması sizi hasta edebilir. O yüzden şimdiden uyaralım, Güvercinliğe giderken sıkı giyinmeyi ve yanınızda az da olsa kışlık kıyafetlerinizden götürmenizi tavsiye ederim. Şehrin stresinden uzak, kalabalığı barındırmayan, huzur isteyenler için Güvercinlik çok doğru bir adres.

Bodrum Güvercinlik 3

Bodrum Güvercinlik, genç yaşlardan pek çok kişinin bulunmadığı daha çok olgun insanlara hitap eden yapıya sahiptir. Deniziyle ilgili biraz daha yorum yapmak istiyorum, tekrar bu konuya geleyim. Daha önce göl görenler için burası tam bir denizin içinde göl olarak tarif edilebilir ve bu gölden karşıya baktığınızda karşınızda sizi Salih Adası karşılar.

Bodrum Güvercinlik

Ayrıca Bodrum’a girdiğinizde size ilk merhaba diyen yer olarak geçen Güvercinlik ve biraz önce bahsettiğim Salih Adasıdır. Salih Adasında bulunan bazı keşfedilmemiş muhteşem koylar var olduğu söyleniyor. Siz de kendinize bir macera arıyorsanız keşfedilmemiş koyları keşfe çıkabilirsiniz. Doğallığından hiç ödün vermemiş Güvercinlik’i Bodrum’a girmeden önce ziyaret ederek ada manzarasını ve denizin içindeki gölün manzara keyfini çıkarın derim. Bodrum her noktasında güzellikleriyle sizi bekliyor, unutmayın Bodrum sadece barlardan, lüks hayattan, kalabalıklardan ve ünlülerden ibaret değil. Bu doğallıklar da sizi bekliyor.

Bodrum Güvercinlik 4

Az pansiyon bulunan bu bölgede siz de Güvercinlik ucuz pansiyonlarında bir gün konaklayarak gürültü ve kalabalıktan uzaklaşabilir, huzurun tadını çıkarabilirsiniz. Fotoğraf makinelerinizi, yorganınızı ve kışlıklarınızı almayı unutmayın. Bodrum Güvercinlik haritada sizin görmediğiniz, magazin haberlerinde duymadığınız, reklamlarda karşılaşmadığınız bir yer olabilir ama güzellikleri görülmeye değer bir yerdir. Unutmayın Bodrum’da güzellikler bitmez.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir