Kelebekler Vadisi
 1. Anasayfa
 2. Fethiye

Kelebekler Vadisi

0

Muğla ili Fethiye İlçesi Ölüdeniz beldesine 5 deniz mili uzaklıkta bulunan Kelebekler Vadisi farklı doğal güzelliği ve insanları etkileyen görselliğiyle yerli ve yabancı turistlerin büyük çapta dikkatini çekmeyi başarmıştır. İnsanın ruhunu dinlendiren ve şehrin gürültüsünden, karmaşasından uzakta huzur ile iç içe bir tatil imkânı sunmaktadır.

Bu açıklamalardan sonra Kelebekler Vadisi Nerede Hangi İlimizdedir sorusunun cevabını artık sizde biliyorsunuz demektir.

Kelebekler Vadisi şelaleleri, vadiye adını veren Kaplan Kelebeği habitatı ile insanların yoğun ilgisini çekmektedir. Her yıl binlerce turisti ağırlayan vadi birçok tatilciye yönelik fırsatlar sunmaktadır.

Buraya geldiğiniz zaman siz de ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız. Doğanın yapısı gereği, paraşütle atlamak isteyenler yada trekking yapmak isteyenler rahatlıkla burada kamp yapıp sayılan aktiviteleri hayata geçirebilirler.

Fethiye’de Yamaç Paraşütü Hakkında Bilgiler almak ve bu deneyimi yaşamak istiyorsanız buraya tıklayarak ilgili yazımızı okumalısınız.

Kelebekler Vadisi

İnsanın başını döndüren yüksekliği ve her an “bir şey olacakmış” gibi heyecan veren kanyonuyla ünlü bu vadinin sizlere sunduğu görsel şöleni başka bir yerde bulmanız imkansızdır.

Sanal platformların iyiden iyiye önem kazanmasıyla birlikte “Kelebekler Vadisi” de adından çokça söz ettirmeyi başarmıştır. Gerek burada kamp yapan ziyaretçiler gerek ise de bölgeye gelen tatilciler tarafından paylaşılan fotoğraflar bir çok insanda merak hissi uyandırmıştır.

Hatta öyle ki sırf bu yüzden bile çekindikleri fotoğrafı takipçileriyle paylaşan gezginler olmuştur. Bu şekilde de geniş çaplı bir tanıtım yapılmaktadır. Son dönemlerde gündemde çokça yer alan bölge, insanda ürpertici bir his uyanmasına sebep olmaktadır.

Yüksek kayalıkları ve o kayalıkların ardından esen, insanın içini ferahlatan iyot kokulu rüzgarıyla hem korkuyu hem de hazzı bir arada sunmaktadır.

Kelebekler Vadisi

Bu şirin koy yeni yerler keşfetmek ve farklı bir dünya görmek isteyen insanların listesinde de ilk ona girmiştir. Sizde bir gezgin olmak istiyorsanız ya da tatilinizi farklı bir konseptte doğa ile baş başa geçirmek istiyorsanız burası sizin için doğru tercih olacaktır.

Bir nevi tedavi edici etkisi bulunan Kelebekler Vadisi, birçok şarkıya, şiire ilham kaynağı olmuştur.

Kelebekler Vadisi’ne Ulaşım

Kelebekler vadisine gitmek mi istiyorsunuz? o zaman yapmanız gereken ilk olarak Fethiye’ye gelmelisiniz. Sonrasında ise gerek kendi aracınızla gerek ise iç hatlar dolmuşları ile Ölüdeniz’e gelmelisiniz. Buradan kendi aracınızla gelip devam etmek isterseniz bir kısım mesafeyi yürümeyi göze almalısınız.

Eğer göze alamıyorsanız Ölüdeniz’den günlük tekne turu düzenleyen teknelerden birisine binerek bu el değmemiş gizli güzelliğe ulaşabilirsiniz.

Zaten günübirlik tekne turu düzenleyen tüm tekneler neredeyse buraya uğramaktadır. Bu hususta Ölüdeniz Tekne Turu başlıklı yazımızı okuyarak başka hangi noktalara uğradığı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir