Bodrum Kadıkalesi
 1. Anasayfa
 2. Bodrum

Bodrum Kadıkalesi

0

Bodrum’un nadide köylerinden olan Bodrum Kadıkalesi tarihi yapıtlarıyla ve berrak olan sahiliyle dikkat çekmekte. Güzelliklerini anlatmaya başlamadan önce Bodrum’a 28 km uzaklıkta olduğunu belirtmekte fayda var. Ulaşımı Bodrum merkezinden sağlayabilir ve huzur dolu bu köye ayak basabilirsiniz. Bodrum’un kalabalığından uzak hala daha sessizliğini ve sakinliğini koruyan bu köyü genel anlamda orta yaşlı kişilerin ziyaret ettiğini söyleyebiliriz. Her kişiye, her cebe uygun şeyler bulunan bu köyü çok seveceksiniz.

Bodrum Kadıkalesi

Güzelliklerini anlatmaya gelirsek en başta siz “Bodrum Kadıkalesi’nin denizi nasıl?” diye soracaksınız. Ben de ilk oradan başlayayım. Deniz diğer bölgelere daha temiz ve daha berrak ilk gördüğünüzde biraz güzelliği karşısında şok yaşayabilirsiniz. Durun daha bitmedi bu köy daha size çok fazla şok yaşatacak.  Sahile arkanıza döndüğünüzde sizi tepeler karşılayacak bu tepelerde dağcılık eğitimi alan kişileri ve dağcılık yapan kişilerle de karşılaşabilirsiniz. Orman güzellikleriyle denizin şeffaflığını birleştirmiş bu köy tamamen sakinlik için yaratılmış sanki. Tarım anlamında da Bodrum’un verimli toprakları arasında da merkez haline gelmiş ve mükemmel lezzette sebze ve meyveleri bize sunmaya adamış Kadıkale.

Bodrum Kadıkalesi 3

Bodrum yarımadasının en batı ucunda yer alır ve bunun sayesinde güzelliklerini katlamayı başarmıştır. Keşfedilmeye açık bir konuma sahip ve hala daha pek uğrak yerleri olmayan  Kadıkalesi’ne sizde huzur ve keyif için ziyaret edebilirsiniz. Bodrum Kadıkalesi’nde satılık uygun fiyata yazlıklar bulabilir ve gelecek anlamında yatırım yapabilirsiniz. Narenciye ağaçlarının arasında gezerek birden Kadıkalesi plajına ayak basabilirsiniz. Şaşırmayın, bu farklıların adresi Bodrum Kadıkalesi.

Bodrum Kadıkalesi Tarihi

Ziyaretinizde uğramadan gitmeyeceğiniz mekanlara ve işletmelere sahip bir yer. Sakinliğini şimdilerde bile korumaya devam eden Kadıkaleyi, tatil planınıza eklemeyi unutmayın ve bu fırsatı kaçırmayın yoksa çok geç olabilir. Kadıkalesi’nin tarihini de anlatmadan geçmek olmaz, Kadıkalesi’nin isminden bahsedecek olursak burada bulunan kadıların toplandığı bir yer haline geldiğini için ismi de ona uygun şekilde verilmiş. Burada bulunan yapıtların çoğu Helenistik dönemin mirasları olarak geçmektedir.

Bodrum Kadıkalesi 4

Kadıların bu mekanlarda önemli toplantılar yapması ve önemli kararlar alması için tasarlanmış. Osmanlı İmparatorluğunda da bilinen bir yer haline gelmiştir. Sizde bu tarihi dokulara dokunmak ve fotoğraflamak istiyorsanız Bodrum Kadıkalesi’ni ziyaret edin. Bodrum güzellikleri bitmedi bitmeyecek.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Kuşadası plajlar - koylar 1

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir