Meryem Ana Evi

Meryem Ana Evi
PAYLAŞ

Bir Kuşadası tatili düşlüyorsanız kendinize tabiatın en güzeline ve tarihin en ihtişamlısına hazırlayın. Zira lokasyon olarak enfes bir yerde bulunan Kuşadası Ege’ye hâkim bir noktada. Bunların başında gelen Efes Antik Kent gezisi sonrası sadece yedi kilometre ilerleyerek erişim sağlayabileceğiz Meryem Ana Evi hakkında bilgi hakkında bilgi almak çok doğru olacaktır.

Zira Meryem Ana Evi bölgenin en çok dikkat çeken heykellerinden birisidir. Bülbül dağında bulunan meryem ana kimdir sorusu birçoklarının merakıdır. Hristiyan âlemi için çok önemli olan Meryem Ana, Hz. İsa’nın annesidir. Aziz st. Jeans tarafından bu dağın üstündeki yere konulmuş ve orada vefat etmiştir.

Meryem Ana Evi

Otantik ve Mistik Bir Mekân Meryem Ana Evi

Muhteşem bir tabiatın içinde yer alan Meryem Ana Evinin harika bir yapısı vardır. Günümüze kadar oldukça sağlam bir şekilde kalmış yapı içinde bir şapel yer alıyor. Meryem ana hikayesi etrafında örgülenen bu mistik gezi içinde evin etrafında bulunan çeşmeler ve mum yakılan alan ise mutlaka görülmeli. Meryem ana mezarı çok nezih ve şirin bir mekân.

Bu mekânın az ötesinde yer alan kuyu da dikkat çekici. Bu harika yapının çevresinde yer alan çeşmenin yanı başı ise bir dilek duvarına dönüştürülmüş. Meryem ana evi giriş ücreti herkesin bütçesine uygun iken yeşilin cömertçe bulunduğu bu yer çok sessiz ve efsunlu bir mekan.


PAYLAŞ


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR