Bodrum Türkbükü
 1. Anasayfa
 2. Bodrum

Bodrum Türkbükü

0

Yaz aylarının vazgeçilmezi haline gelen Bodrum Türkbükü turistlerin uğrak yerlerinden birisi. Bodrum’un turizme olan faydası göz önününe alındığında Türkiye’yi kalkındırmak için önemli bir konumda olduğunu anlayabiliyoruz. Hiç gitmemiş olsanız bile televizyondan yaz aylarında gördüğünüz o kareler Bodrum’un ne kadar dolu dolu bir yaz geçirdiğini sizlere gösteriyor.

Bodrum’un ziyaret edilmesi gereken bir çok beldesi bulunuyor. Hepsi birbirinden özel ve güzel. Bodrum’un ziyaret edilmesi gereken yerleriyle ilgili listelere, mekanlara, beldelere, köylere sitemiz üzerinden ulaşabilir, buralar hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bodrum Türkbükü 3

Bodrum’a gelindiğinde Türkbükü’nde konaklamak yapacağınız en doğru tercihlerden biri olabilir. Türkbükü’nün doğası her ne kadar sakin olsa da yazın gelen turistlerle birlikte bir hareketlenme oluyor. Türkbükü’nün Bodrum ve Milas’a yakınlığı ilgi çeken özelliklerinden birisi çünkü anında Milas’a geçip oradaki tarihi eserleri ziyaret etme şansınız oluyor.

Türkbükü’nde gezilecek yerler var mı diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Oldukça fazla mimari yapıya ev sahipliği yapan Türkbükü girişinde karşınızda bulunan tepede Antik Çağlardan kalma tarihi sütunları ve kaleleriyle sizi karşılıyor olacak. Daha sonra Türkbükü sokaklarında gezintiye çıkıp bu sokaklarda fotoğraf çekinebilirsiniz.

Sokaklardan çıktığınızda Türkbükü çarşısına uğrayıp meşhur hediyelik eşyalarından alıp kendinize bir anı oluşturabilir yada aileniz için hediyeler alabilirsiniz. Sonrasında Türkbükü’ne yakın bir yerde bulunan minyatür müzesine uğramanızı tavsiye ederim. Müzede gemi modellerinden hava taşıtlarına kadar bir çok ürün sergileniyor.

Bodrum Türkbükü 4

Bodrum Türkbükü

Bir gölün etrafında kurulu olan bu beldeye adını veren gölün etrafında turlayıp fotoğraf çekebilirsiniz. Ayrıca gölün etrafına sandalyeleriniz kurup eşsiz manzaranın keyfini çıkarmak ve temiz havayı ciğerlerinize doldurarak semayı seyretmek yapmaktan zevk alacağınız ve haz duyacağınız bir şey olacak.

Ayrıca günbatımı manzarası enfes olan bu yerde günü bitirmek içinizin huzurla dolmasını sağlayacaktır. Gölün kenarında göreceğiniz palmiye ağaçlarının kendine özgü bir özelliği var o da şu ki bu palmiyeler yanmıyor. Bu tür dünyada sadece Girit ve Türkiye’de yetişmektedir. Bunlardan birinin de Türkiye’de yetişiyor olması onu görmeye değer kılıyor.

Bodrum Türkbükü Bodrum ziyaretinizde uğramadan gitmemeniz gereken mekanların başında yer alıyor. Tükbükü’nü tatil yeri olarak seçtiğinizde de pişman olmayacağınızı belirtmekte fayda var.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir