Ilıca Gölü

Ilıca Gölü
PAYLAŞ

Yolunuz Muğla’ya düşerse mutlaka Datça’ya uğrayın. Zira burası tabiatın cömert davrandığı mekânlardandır. Denizi ve kumu ayrı güzel olan Datça’nın iklimi de çok yumuşak. Bu yönüyle her türlü tatil ihtiyacınıza cevap verebiliyor. Bununla birlikte beldenin öyle bir tabiat unsuru var ki sağlık için de çok değerli. Ilıca Gölü Datça’nın sağlık turizmi için merkezi olmuş adeta. Gölün sodalı olan suyu birçok hastalığa iyi geliyor. Özellikle sedef gibi cilt hastalıkları ve romatizmal sıkıntılara karşı birebir bir tedavi sunuyor. Ayrıca datça ılıca gölü çamuru ile de şifa dağıtıyor. Bu sebeple bölge yaz aylarında yerli ve yabancı binlerce turistin akınına uğruyor. Şunu da belirtmek lazım ki gölün suyu da çamuru da çok güzel ve mutlaka denenmeli.

Ilıca Gölü

Ilıca Gölü

Denizi ile de dikkat çeken datça da gezilecek yerler bakımından çok zengin bir belde. Birçok aktivite olanağı bulunan bu turistik ilçede mutlaka plajları denemelisiniz. Özellikle taşlık plajı datça için çok güzel bir tatil olanağı sunuyor. Ilıca Gölü ile sağlık tatili yaparken bu plajlarda da harika bir zaman geçirebilirsiniz. Gündüzü ayrı güzel olan Datça’nın gecesi de ayır güzel.

Çok farklı etkinliklere sahne olan belde de güzel eğlence mekânları bulunuyor. Ancak tarihi yerlerden hoşlanıyorsanız mutlaka bir antik kent olan knidos bölgesini gezmeli ve keyifli anlar yaşamalısınız.


PAYLAŞ


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR