Ilıca Gölü
 1. Anasayfa
 2. Datça

Ilıca Gölü

0

Konu Başlıkları

Ege bölgesi antik çağlardan bu yana yaşamın olduğu ve en güzel noktalarında medeniyetin izlerinin hala dahi izlenebildiği özel bölgeler arasında yer alıyor. Ege bölgesi hem doğal kaynakları bakımından hem de medeniyetin izlerini taşıyan kaynaklar bakımından son derece büyük avantaja sahip. Bu avantajlardan biri de Datça ılıca gölü. Antik Roma’dan günümüze kalan şifalı göl ya da sodalı göl olarak da biliniyor.

İçeriğinde son derece yüksek mineral bulunduran sodalı göl denize döküldüğü bölümde ise küçük bir şelale ile oldukça ilgi çekiyor. Okaliptüs ağaçlarına ev sahipliği de yapan bölge de eski bir değirmen ve denize girmek için bir de plaj yer alıyor.

Datça Ilıca Gölü

Datça sahip olduğu eski medeniyet bu medeniyetlere ait eserler dolayısı ile oldukça beğenilen coğrafyalar arasında yer alıyor.

Datça Limanı

Datça ılıca gölünü gördükten sonra gezilecek adresler listenizin en başında şüphesiz yakın zamanlara ait bir heykel olan Aslan heykeli görülmeli. Heykeltraş Elbruz Denge’nin işlediği Alsan heykeli oldukça keskin ve güzel motifler ile süslenmiş durumda. Bölge de yer alan gerçek aslan ise 1850 yılında bölgeden İngiltere’ye götürülmüş durumda. British Museum da yer alan gerçek aslan ile birebir ölçülerde inşa edilen heykel Limana doğru bakan açısı ile büyük ilgi çekiyor.

Ilıca Gölü 4

Datça Ilıca Gölü Ulaşım

Datça ılıca gölüne ulaşmak için öncelikli olarak Datça’ya ulaşmanız gerekmektedir. Bu serüvene ister aracınız ile isterseniz de hava yolu ile Türkiye’nin dört bir yanından katılmanız mümkün. Datça ılıca gölü merkezde yer alan bir nokta. Bu yüzden belde merkezine ulaştıktan sonra 500 metre sonra göle ulaşmanız mümkün olacak.

Datça ılıca gölüne ulaştıktan sonra gölde yüzebilir ya da küçük şelale altında masaj etkisi ile rahatlayabilirsiniz. Göle girmek ya da şelale altında oturmak ücretsiz. Fakat gölün bitişiğinde yer alan değirmeni gezmek isterseniz küçük bir miktar da olsa ödeme yapmanız gerekiyor.

Ilıca Gölü Bölgesinde Yer Alan Oteller

Bölgeye ulaştıktan sonra en önemli ayrıntı şüphesiz kalacağınız adresi seçme noktasında olacaktır. Çünkü iyi bir tesis tatilinizin kaliteli geçmesi için son derece önemlidir.

Perili Bay Resort Otel

Bölge de yer alan en önemli merkezlerden biri olma özelliği taşıyor. Sunduğu hizmetlere göz attığımızda ise karşımıza ilk olarak;

Taşlık plajı: Bölgesine yakın olması çıkıyor. Bu saye de Ilıca gölü ve Datça’dan tam manası ile yararlanmanız mümkün olacak. Otel de yer alan diğer ayrıcalıklara baktığımızda tüm otel bölgesinde yüksek hızda internet sunulduğunu görüyoruz. Ayrıca spor salonu ayrıcalığı ile de konukların formunu koruması amaçlanmakta.

Mutfak ve İçecekler

Otel de yer alan yiyecek ve içeceklere göz attığımızda ise ilk olarak karşımıza Akdeniz mutfağının müthiş yorumu çıkıyor. Bu yönü ile bakıldığında konuklar için lezzetli günlerin yaşanacağı ortaya çıkıyor. Avrupa mutfağı ve Türk Anadolu mutfağının seçkin lezzetleri de otel de konuklara sunuluyor.

Ortalama fiyat bilgisine baktığımızda 300 Lira ile 855 Lira arasında gecelik konaklama fiyatları karşımıza çıkıyor. Erken rezervasyon olanakları ile mutlaka çok daha uygun fiyatlar ile konaklamanız mümkün. İşletmenin en önemli yanlarından biri de sigara içilmeyen odalara sahip olması. Bu sayede solunum yolu sorunları yaşayanlar için konforlu bir tatil olanağı ortaya çıkmış olacak.

Ilıca Gölü Bölgesinde Yer Alan Eğlence Mekânları

Tatilin en önemli ayrıntıları arasında yer alan gece hayat şüphesiz Datça ılıca gölü çevresinde yer alan barlar ile zirveye ulaşacak. Bu nedenle bölge hakkında yaptığımız hassas inceleme ile en önemli mekânı sizin için tespit ettik.

Eclipse Music Bar

Bölge de yer alan en önemli gece kulüpleri arasında yer alıyor. Misafirlerine açık havada oturma olanağı sunan işletme bu yönü ile incelendiğinde oldukça büyük beğeni topluyor. Hem açık hava hem de kapalı alanları son derece ferah olan işletme de her akşam canlı performanslar ile yerli ve yabancı müziklere eşlik etmeniz mümkün.

Ilıca Gölü 5

Günün büyük bir bölümünde açık olan işletmen gece yarısı 05:00’a kadar oturabileceğiniz bir adres. Fakat mekanı asıl önemli yapan otantik havası. Çünkü eski Datça mimarisi bozulmadan ele alınan işletme de değim yerindeyse her ayrıntı incelikle düşünülmüş durumda. Oturma guruplarından taş duvarlara renkler ve hatta ışıklara kadar konukların huzur bulması için her şey mümkün. Tüm bunlara ek olarak yerli ve yabancı elit ve Premium sınıf içkiler sizlere sunuluyor.

Adres; Datca Yat Limani, Muğla, Türkiye

Ilıca Gölü Datça Bölgesinde Yer Alan Restoranlar

Tatil için en ideal adresi seçmeye çalışıyorsanız restoranlar ve lezzetler de büyük önem kazanacaktır. Bu nedenle Datça da en doğru adresi sizler için belirledik

Hoppala Restoran

Datça da yer alan çok özel bir adres. Hem pansiyon hem de manzarasının avantajını kullanarak restoran olarak hizmet veren işletme bu yönü ile bakıldığı zaman oldukça önemli bir avantaj yakalıyor. Mutfağında sadece Akdeniz lezzetlerine yer veren işletme için aynı zamanda iyi bir deniz ürünleri restoranı olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Hizmet kalitesi anketine baktığımızda işletmenin %75 Puan aldığını görüyoruz. Bunda en büyük etkinin ise restoranda çalışan görevlilerin yabancı dil bilmemelerinin etkisinin büyük olduğu söylenebilir.

Ilıca Gölü 6

Yemek kalitesi için %90 beğeni almayı başaran işletme bu sayede şeflerinin ne kadar maharetli olduklarını bir kez daha kanıtlamış oluyor. Gerçekten restoranda sunulan yemekler olağan üstü kokular ve tatlar sunuyor.

Hizmet para kıyaslamasına baktığımızda ise %85 gibi bir oran yakalandığını görüyoruz. Bu bile mekanı tercih etmek için yeterlilik gösteriyor.

Son ölçek ise Atmosfer konusunda belirlenmiş durumda. Mekana gelen konuklar %95 atmosfer beğenisi ile işletmenin sahip olduğu atmosferden etkilenmiş durumda. Tüm sonuçların ardından mekan için 4.0 Başarı puanı ile derecelendirmenin mümkün olduğunu söyleyebiliriz.

İletişim Bilgi; Mesudiye Köyü Ovabükü Mevki Hoppala Pansiyon, Datça 48900, Türkiye 907280180

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir