Kemer’de Gezilecek Yerler, Göynük Kanyonu
 1. Anasayfa
 2. Antalya

Kemer’de Gezilecek Yerler, Göynük Kanyonu

1

Antalya Kemer’in en önemli tarihi ve doğal zenginliklerinin başını çeken Göynük Kanyonu doğayla iç içe bir tatil geçirmek isteyenler için ideal bir fırsattır. Göynük Kanyonu’nun giriş kısmında yer alan yürüyüş parkuru ile ziyaretçiler rahatlıkla ikamet edebilir. Eşsiz bir zaman geçirebilir. Kanyonun unutulmaz görüntüsü ve su seslerinin ahenkle dansı eşliğinde trekking yapma fırsatı sizleri beklemektedir. Turlar eşliğinde ya da bireysel olarak çıktıkları bu yolculukta hafızalara kazınan anlara tanıklık edeceksiniz.

Geçmişe tanıklık eden ve tüm ayrıntıları keşfedebilir nitelikte olan Göynük Kanyonu çok uygun fiyatlara gezip görülebilir. Burada harika fotoğraflar çekilebilir. Yaklaşık 6 TL gibi sembolik bir ücret karşılığında doğa severler kanyona giriş yapabilirler. Eşsiz bir gün imkânı sunan Göynük Kanyonu yetkilileri, turistlerin can ve mal güvenliğini sağlamayı unutmamışlardır. Gerekli korunakları ve bariyerli kısımları yaptırmaktadırlar. Tabelaların ve yönlendirici levhaların eksik edilmediği kanyonda tüm önlemler alınarak olası bir kazanın önü kesilmiş olmaktadır.

Özellikle yaz mevsiminde insanın içini serinleten havasıyla tatilcilerin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Göynük Kanyonu yerli ve yabancı turistler tarafından çok fazla bilinmediği için insanlar böylesi bir doğa harikasını görmekten mahrum kalmaktadır. Ancak son dönemlerde yapılan çalışmalar yüz güldürücü sonuçlar vermektedir. Gerek Antalya esnafı ve gerekse yetkililer tarafından Göynük Kanyonu’na belirli aralıklarla turlar düzenlenmektedir. İnsanların bu doğal güzelliği görmelerine fırsat tanınmaktadır.

Göynük Kanyonu

Kanyona varıncaya kadar birçok safari aracı kiralanabilir. Maceraperestler tarafından güzel bir tatile hız faktörü de eklenebilir. Ancak kanyona gelindiği vakit bu safari araçları uygun bir köşeye park edilmelidir. Çünkü kanyonun girişinden itibaren 4 km bir dağ yolu insanları karşılamaktadır. Böylesi bir yolda herhangi bir taşıtın geçmesi imkansız olacağı için en uygun alanda park edilmesi doğru olacaktır. Doğasıyla ve yürümeye elverişli yoluyla kanyonu dip bucak gezmek/keşfetmek hiçte imkansız değildir. Göynük Kanyonu gezisi kapsamında kanyonun sunmuş olduğu bütün doğa harikası güzellikleri turistler ile buluşmaktadır. Göynük Kanyonu insan eli değmeden oluşan ve insanları hayrete düşüren bir mimariye sahiptir. İlk bakışta soğuk bir izlenim uyandırsa da insanın içini ısıtan ve gururlandıran bir dokuya sahiptir.

Hız, tutku, adrenalin arayan insanlar içinde Göynük Kanyonu’nda paraşüt yapmak oldukça ilginç bir deneyim olacaktır. Tüm bunlar çoğu insan için bir tutkudan öte yaşam tarzıdır. İşte bu yüzden de bu insanlar hayatlarının her alanında Göynük Kanyonu’na gelerek paraşüt yapmak, trekking yapmak ister. Ülkemiz birçok turistik yapıya sahip olmanın avantajlarının bilincinde olarak hareket etmektedir. Ve bu unutulmaz, başka hiçbir yerde olmayan yapılara sahip çıkmaktadır. Göynük Kanyonu için sunulan tüm seçenekler insanların faydaları içindir. Bu nedenle de tüm yetkililer insanların kaliteli ve beklentilerini karşılayan bir gezi yapmalarına fırsat tanımak için ellerinden geleni yapmaktadır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Antalya Resimleri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir