Bodrum Karaincir
 1. Anasayfa
 2. Bodrum

Bodrum Karaincir

0

Size bu yazımda Muğla çevresinin en güzel kumsalına ev sahipliği yapan Bodrum Karaincir bölgesini tanıtacağım. Güzellikler bu köyde özellikle toplanmış gibi durması, muhteşem koylara ev sahipliği yapması, sahillinin altın gibi sapsarı olması gibi bir çok şeyle karşılaşacaksınız. Karaincir, Bodrum merkezine 16 km uzaklıkta bulunan, 500 metre kumsalı olan,  sığ deniziyle şirin bir Bodrum köyü.

Güzelliklerinin baş yapıtı olan plajında voleybol, futbol gibi bir çok spor türünü gerçekleştirebilirsiniz. Karaincir beachleriyle de ün salmış bir yer olmasını belirtmeden geçmeyelim. Bu kadar bahsetmişken “Bodrum Karaincir plajı nerede?” diye soracaksınız eminim. Hemen cevaplayalım. Bodrum’dan Turgut Reis’e giderken solda Akyavarlar tabelasını gördüğünüzde oradan bu plaja ve Karaincir’e ulaşabilirsiniz.

Denizin soğukluğundan bahsetmeden gitmek olmaz, sıcaktan bunalanlar için çok doğru bir seçenek, kendinizi bu serin sularda ferahlatırken sığ sularda tatilinizden büyük bir keyif çıkaracaksınız. Karaincir köyünün ismi hakkında da küçük bir şeyler söyleyeyim. Bu köy ismini Karaincir’de bulunan bir kaktüs meyvesinden almış ve hala o şekilde anılmaktadır. Karaincir’de bulunan koylarda keyif yaparken kendinizi bir anda Turgut Reis’in koylarında da bulabilirsiniz.

Bodrum Karaincir 2

Keşfetmek için mükemmel koylara sahip bu köyde denizin sığlığı insanları en çok etkileyen öğelerden biri. Teknelerin yanına kadar da gitseniz, çok uzun mesafe denizde açılsanız su boyunuzu aşmıyor. Sığ deniz sevenler için mükemmel bir seçenek olabilir. Sığ denizlerinde deniz kabukları arayarak kendinize bir koleksiyon edinebilirsiniz.

Bodrum Karaincir

Buraya tatil için geldiğinizde Karaincir otellerinde bir gün konaklamadan gitmeyin zira burası bir gün de görülüp gidilecek yerler değil. Sonradan pişman olacağınızı şimdiden belirteyim. Güzellikleri son bulmayan bu köyde keşif yapmak, huzura kulaç atmak, sığ denizinde deniz kabuğu toplamak, koylarında dalmak size büyük haz verecektir. Ayrıca Karaincir’in denizinde su sporları da yapabilirsiniz. Bunun için uygun yerlere müracaat etmeniz yeterlidir. Bu yerler spor kulüpleri ve otellerin ilgili departmanları olabilir.

Bodrum’un güzelliklerini bu yazımızda en iyi şekilde de anlatmaya çalıştık. Bodrum Karaincir’in güzelliklerini anlatmaya kelimeler yetmez ama Karaincir’i ziyaret ederek bu kelimelerle anlatılamayacak güzelliği bizzat yaşayabilirsiniz.  Geç olmadan Karaincir otellerinde yer ayırtmayı unutmayın. Bu eşsiz güzellikler sizin için. Her zaman dediğimiz gibi Bodrum’un güzellikleri bitmiyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
kizkumu-marmaris

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir