İlginizi Çekebilir
tlos-antik-kenti
  1. Ana Sayfa
  2. Fethiye

Telmessos Antik Kenti

Telmessos Antik Kenti
+ - 0

Enfes tatil mekânlarından olan Fethiye sadece deniziyle ve tabiatıyla değil geçmişi ve tarihi ile de çok iyi bir tatil vaat ediyor. Fethiye sınırları içinde yer alan Telmessos Antik Kenti muhteşem bir mekân olarak turistlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Telmessos kenti nerede yer alır diye merak ediyorsanız kentin hemen üst tarafı Likya zamanından kalan bir yapıya ev sahipliği yapmaktadır.

Telmessos antik kenti nasıl gidilir diye dert etmeyin. Yürüyerek veya araç ile erişim sağlayabileceğiniz Telmessos antik kenti giriş ücreti size çok uygun gelecektir. Çok eski zamanların izlerini taşıyan antik kent enfes manzarasıyla ve şehre tepeden bakan havasıyla da çok hoşunuza gidecek.

Telmessos Antik Kenti ve Gezilecek Yerler

Fethiye içinde yer alan Telmessos Antik Şehri birçok tarihi kalıntıya da ev sahipliği yapmaktadır. 7. Yüzyılda Araplar tarafından ele geçirilmek istenecek kadar güzel olan Telmessos Fethiye bir şaheser olarak bugün de ziyaretçi akınına uğramaktadır. Antik kent içindeki en sağlam ve günümüze sorunsuz ulaşan yapı kaya mezarlarıdır.

Duvara oyularak yapılan bu mezarlar çok farklı bir hava oluşturuyor. Taş işçiliğinin inceliklerini yansıtan Fethiye Telmessos antik tiyatrosu fotoğraf çektirmek ve oturup bu eşsiz havayı teneffüs etmek için uygun bir yer. Ayrıca tüm bunlara ek olarak Fethiye Tlos antik kenti de gezilmesi gereken bir yapıdır.

Yorum Yap