Dalaman Çayı Rafting
 1. Anasayfa
 2. Dalyan

Dalaman Çayı Rafting

0

Muğla’nın doğal cennetleri arasında sayılabilecek olan Dalaman da hemen ilçe sınırları ile bitişik durumda kalan Dalaman çayı Akdeniz ve Ege bölgesinin sınırını çizen önemli noktaların başında yer almaktadır. 229 KM uzunluğa sahip olan çay bölge de bulunan en önemli akarsular arasında yer almaktadır.

Dalaman çayının başlangıç noktası Yeşilgöl dağlarından doğmaktadır. Ortaca ve Dalaman sınırlarını da içine alarak Akdeniz’e dökülmektedir. Son derece verimli topraklar oluşturduğu için çayın etrafı tarıma ve hayvancılığa çok müsait alanları ortaya çıkartmaktadır. Adrenalin sporları içinde bulunmaz adresler arasında yer almaktadır. Rafting tutkunları için en çok tercih edilen adreslerin başında gelen Dalaman çayı son derece sert akan suları ile profesyonellik gerektiren bir parkur olanağı sunmaktadır. İlk kez rafting yapmak isteyenler içinde pek çok önemli adres bu çay boyunca olanak bulmaktadır. Adrenalinin sınırlarında bir tatil deneyimi yaşamak istiyorsanız mutlaka denemeniz gereken tesisler arasında yer aldığını söyleyebiliriz.

Dalaman Çayı Rafting 5

Dalaman çayında rafting yapmak isteyenlerin öncelikli olarak her hangi bir sağlık sorunu olmadığını ve yüzme bildiğini kanıtlamaları beklenmektedir. Bu nedenle bölgeye rafting için gitmeyi düşünüyorsanız son derece ciddiye alınması gerekilen bu spor kapsamında gerekli evrakları yanında bulundurmanız gerekmektedir. Aksi taktirde bölgede hizmet veren hiçbir işletmeden hizmet almanız mümkün olmayacaktır. Bölge de yaşanan talihsiz kazaları engellemek için yaşanan acı tecrübeler sonunda alınan bu karar doğrultusunda işletmeler gerekli yasalara bağlı olarak çalışmak zorundadır. Bu nedenle rafting heyecanınızın yarım kalmaması için önlemleri baştan almanız tavsiye edilmektedir.

Dalaman Çayı Rafting Ulaşım

Dalaman çayı, Muğla ve Dalaman ilçeleri arasında yer alan özel bir adrestir. Bu nedenle öncelikli olarak şehre ulaşmanız gerekmektedir. Bunun için Muğla da bulunan uluslararası havalimanını kullanma ayrıcalığına erişebileceğiniz gibi çevre şehirlerde bulunan havalimanlarını da kullanmanız mümkün olacaktır.

Gölhisar ilçesinin dağlarında başlayan çay Ortaca ve Dalaman ilçelerini dolaşarak Akdeniz’e kadar ilerlemektedir. 3500 m2 alana sahip olan havza alanı ile bilinen Çay’a varmak için ayrıca Fethiye ve Marmaris’ten hareket eden otobüslerden yararlanma olanağınızda bulunmaktadır.

Dalaman Çayı Bölgesinde Yer Alan Oteller

Dalaman çayının sunduğu eşsiz olanaklardan yararlanmak ve bu olanaklar ile daha pozitif bir tatil yaşamak isteyenler için oldukça önemli konaklama olanakları bulunuyor.

Lykia Dalaman Resort

Bölge de bir konaklama tesisinden beklenen en önemli özelliklerden biri hiç şüphesiz havalimanına olan mesafesi. Çünkü son derece geniş bir alan üzerinde kurulu olan Dalaman da istediğiniz gibi bir tatil yapabilmeniz için oldukça önemli olanakların bir araya gelmiş olması gerekiyor. Bu olanaklar arasında yer alan en kritik noktalardan biri ise hiç şüphesiz işletmenin sahip olduğu olanaklar.

Dalaman Çayı Rafting 6

Lykia Dalaman Resort yenilenmiş bir bina ile hizmet veriyor. Bu nedenle bu tatil sezonunda iyi bir konaklamaya ek olarak yeni bir bina da vakit geçirmek isterseniz, tesisin son derece güzel bir seçim olacağını söyleyebiliriz. Tesis içinde bulundurduğu tüm odalarda aynı kaliteli olanakları sunuyor. Bu olanaklar arasında yer alan klima Tv ve çok daha fazlası her oda için standart olarak sunulan ayrıcalıklardan bazıları. Mutfağı ile de göz dolduran tesis misafirleri için Türk mutfağının ve Avrupa mutfağının en seçkin ürünlerini sunuyor. A la carte olanakları da yer alan tesisin mutfağı için eşsiz tatların merkezi benzetmesini yapmak yanlış olmayacaktır.

Misafirleri için sosyal olanaklarda barındıran işletme de SPA ve sauna yanı sıra hamam ve diğer masaj olanakları da yer alıyor. Dalaman da yer alan işletme de çocuklar da düşünülmüş durumda. Bu sayede büyükler tatilin keyfini sürerken küçüklerinde gözetmenler eşliğinde eğlenmesi mümkün olacak.

Thermemaris Dalaman Termal Sağlık Resort

İşletme Dalaman sağlık resort, turizm ağı üzerine kurulmuş olsa da içinde barındırdığı hizmetler ile turizm’den fazlasını konuklarına sunan işletmeler arasında yer almaktadır. Yılın dört mevsimi işletme açık ve hizmet vermektedir. Termal su olanakları ile bedenen ve zihnen dinlenmenize olanak sunan önemli işletmeler arasında yer almaktadır.

Dalaman Çayı Rafting 7

Tesisin sunduğu zengin mutfak anlayışı ve diyet yemekleri ile tatil boyunca hem kilo vermeniz hem de sağlıklı bir bünye ile geri dönmeniz mümkün olacaktır. İşletme kendi bünyesinde doğallığı bozulmamış bir plaj bulundurmaktadır. Plajda misafirlerin kullanımı için şezlong ve havlu olanakları oldukça gelişmiş düzeyde sunulmaktadır.

Bünyesinde barındırdığı terapi havuzunda jakuzi olanağı bulunduran işletme sahip olduğu jakuzili yürüme yolunun 70 metre uzunluğundaki parkuru ile olağan üstü bir ayrıcalık sunmaktadır. Tesis içinde yer alan yarı olimpik yüzme havuzu tamamen termal su ile hizmet vermektedir. Bu sayede ister termal yürüyüş yolundan isterseniz de termal havuzdan faydalana bilirisiniz. İşletme de ayrıca sadece size özel termal çamur havuzları da bulunmaktadır.

Dalaman Çayı Bölgesinde Yer Alan Restoranlar

Dalamanı ziyaret edip lezzet duraklarına uğramadan ayrılmanız son derece yanlış bir karar olacaktır. Bu nedenle bölge de hizmet veren restoranları sizler için inceledik.

Shef Brasserie

İşletme 50 yılı aşkın süredir bölge de hizmet veren önemli restoranlar arasında yer almaktadır. Konuklarına Akdeniz tatlarının en seçkin örneklerini sunan tesiste ayrıca Uluslararası lezzetler ve Biftek restoranı da bulunmaktadır. %100 hizmet kalitesine sahip önemli işletmeler arasında yer alan tesis, oldukça yoğun bir değerlendirme puanına sahip. Yemek kalitesinin %95 oranında olduğu işletme de tesisin atmosferini de hesaba kattığımızda %95’lik atmosfer puanını da eklememiz gerekiyor.

İşletme için konukların genel değerlendirmesinin %90 oranında başarılı olduğunu söylerken aynı zamanda tesisin uygun fiyatlı hizmet sunduğunu da eklememiz doğru olacaktır. İşletme de yapılan değerlendirmeler sonucunda konukların %90 oranında harcadıkları paranın hizmet ve lezzet kalitesi olarak geri döndüğünü düşündüğünü açıkladığını görüyoruz.

Adres ve İletişim: Ege Mah. Alp Sok. No:3/B, Dalaman 48770, Türkiye +90 252 692 46 54

Akkaya Garden Restaurant

Dalaman bölgesinde hizmet veren pek çok önemli restoran ve işletme yer alıyor. Bu işletmelerden biri de 30 yılı aşkın süredir bölge de hizmetlerini sürdüren Akkaya garden Restoran. İçinde Türk ve Dünya mutfağının en önemli lezzetlerini barındıran işletme tüm bu olanaklara ek olarak Vejeteryan ve biftek ızgaranın da yer aldığı önemli adreslerden biri olma özelliği taşıyor.

Dalaman Çayı Rafting 8

İşletmenin genel hizmet kalitesine göz attığımızda %90 hizmet kalitesi sunduğunu görüyoruz. Restoranda daha önce bulunan konukların verdiği puanlara göre tesisin yemek kalitesi içinde %90 başarı puanı verebilirken sunduğu atmosferin %100 başarı aldığını görüyoruz. Tesis de sunulan hizmet ve ödenen ücretin %95 oranında birbirini karşıladığını görüyoruz.

Adres ve İletişim: Akkaya Mevki, Dalaman 48770, Türkiye +90 252 697 52 75

Rota özeti ve Diğer Ayrıntılar

Türk turizminin 100 yıllık değişen odak noktaları arasında her dönem ilgi çekici bir adres olmayı başaran Dalaman çayı ve bölgesi mutlaka tatil rotalarınızın arasında yer alması gereken bölgelerden biri olarak değerlendirilmedir. Bölgenin turizm açısından her geçen gün daha da pozitif gelişmelere şahitlik ettiğini söylememiz yanlış olmayacaktır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
marmaris-selimiye-25

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir