Ekincik Koyu
 1. Anasayfa
 2. Dalyan

Ekincik Koyu

0

Marmaris ve Göcek arasında yer alan en önemli tatil rotalarından biri de Ekincik koyudur. Bölge da kara yolu ile ulaşımın gelişmiş olduğu kadar deniz yolunun da geliştiğini söylemek doğru olacaktır. Ekincik ve Köyceğiz bölgeleri birbiri ile bağlı olan iki önemli tatil rotası olacak son yılların en çok turist çeken bölgesi olmayı başarmıştır. Kumsalı iskelesi ve otelleri ile oldukça yoğun ilgi gören bölge sunduğu manzara ile tatilcilere aradığı her ayrıcalığı sunacaktır.

Yamaçlarını kaplayan çam ormanları iri kumları ve koyu kaplayan yay misali eşsiz kumsalı ile Lacivert denizin birleşimi ile yapacağınız yolculukta çok önemli bir yer kaplayacaktır. Ekincik koyu ünlülerin de yatları ile tercih ettiği özel bir alan olma özelliği taşımaktadır. Bölge de hem tatil hem de amatör sporlardan olan balıkçılık ve dalış gibi oldukça keyif veren aktivitelere katılmak mümkündür. Bölgeden Kaunos antik kentine Trekking turları da düzenlenmektedir.

Ekincik Koyu 4

Bölge de yakalayacağınız diğer avantajlar ise su sörfü, su kayağı, rüzgar sörfü ve muhteşem güneşi olacaktır. Köyceğiz köyüne son derece yakın olan bölge aynı zamanda Dalyan kanalı ve kaplıcalar bölgesinde komşudur. Bu nedenle bir günün en kaliteli nasıl değerlendirilmesi gerektiği konusunda Ekincik tatili iyi bir örnek olacaktır. Çünkü aynı gün içinde hem çamur banyosu, hem kaplıca ayrıcalıkları hem deniz ve güneş hem de su sporlarını yapabileceğiniz başka bir alternatif bölge bulunmamaktadır.

Ekincik Koyu Gezilecek Yerler

Ekincik bölgesinde yapılabilecek aktiviteleri Köyceğiz bölgesini de içine alarak genişletmek mümkündür. Bu nedenle bölge de yapabileceğiniz aktivitelere bu pencereden bakmak doğru olacaktır.

Köyceğiz Gölü

Ekincik bölgesine yakın olan Köyceğiz gölü bölgede yer alan en eski yerleşim yerleri arasında yer almaktadır. Zira çevresinde sunduğu verimli tarım arazileri nedeni ile her dönem insan medeniyetine sahne olan göl ve çevresi gerek yürüyüş için gerekse gölde dalmak için son derece avantajlı bir nokta olacaktır. Aynı zamanda deniz ile iç içe olan bu göl Türkiye de ve örneği tek olan bir alandır.

Ekincik Koyu 5

Yuvarlakçay

Bölge de kış ve yaz mevsiminde her zaman en soğuk suyu bulundurma rekorunu elinde tutan yuvarlak çay yaz mevsiminde su ısısının 6 derece seviyesinde olduğunu söylememiz doğru olacaktır. Yüzmenin cesaret istediği ve bir yüzenin mutlaka tekrar tekrar yüzmek istediği bu akarsu dağlardan gelen kar suları ile beslendiği için her zaman özel bir adres olmaktadır. Ayrıca rafting sporu içinde çok elverişli bir yapıya sahip olduğunu söylememiz yanlış olmayacaktır.

Kaunos Antik Kenti

Tarihin geride bıraktığı izlere tanıklık etmek isterseniz Kaunos antik kenti yine bölge de sizi bekleyen önemli faaliyetlerden biri olacaktır. Çünkü antik dünyanın en önemli medeniyetlerinden biri olan Kaunos halkının bölgede yaşaması ve bölgeye son derece önemli tarihi eserler bırakması, turistler içinde bölgeyi eşsiz bir adrese dönüştürmüştür. Tekne turlarının her zaman aktif olduğu bölgeyi ister denizden ister karadan ziyaret etmeniz mümkün olurken bu özel bölge de uzun yürüyüşler için kendinizi hazırlamanızı tavsiye ediyoruz.

Dalaman Çayı Rafting

Dalaman çayında eşsiz bir rafting macerası yaşamak isterseniz bölge size bu ayrıcalığı sunacaktır. Zira Ekincik bölgesinden ulaşabileceğiniz özel aktiviteler arasında yerini alan Dalaman çayı rafting aktivitesi Türkiye de en çok tercih edilen rafting parkurları arasında yer almaktadır. Yerli ve yabancı binlerce kişinin tercih ettiği parkurda biraz tecrübeli olanlar için adrenalin dolu etaplara konuk olmak mümkün olacaktır.

Ekincik Koyu 6

Dalyan da Çamur Banyoları

Daylan’a kadar gelip bölgeden çamur banyosu yapmadan ayrılmak büyük bir kayıp olacaktır. Çünkü binlerce yıldır hem medeniyetin hem de şifanın merkezi olan bu bölge de cilt için son derece faydalı olan bu çamur banyosu zengin mineral içeriği ile tüm Dünyada duyulmuş önemli faaliyetler arasında girmeyi başarmıştır. Çamur banyosu için hiçbir ücret alınmaması dilediğiniz zaman bu özel alanda vakit geçirmenizi mümkün kılacaktır.

Ekincik Koyu Ulaşım

Bölgeye ulaşım da birkaç farklı alternatif söz konusu olabilmektedir. Bu alternatifler arasında ilk sırayı hiç şüphesiz Hava yolu ulaşımı alacaktır. Hava yolu ulaşımı ile Dalaman Havalimanına ulaşmanızın ardından kısa bir yolculuk sonrasında Dalyan’a ulaşmanız mümkün olacaktır. Eğer otobüs yolculuğu tercih ederseniz Türkiye de pek çok büyük ve küçük şehrin otogarından Dalaman ya da Dalyan’a otobüs turu bulmanız mümkün olacaktır.

Otobüs seyahatleri için ayrıca altı çizilmesi gerekilen bir başka nokta ise; İzmir ve İstanbul lokasyonlarından gelen otobüslerin Köyceğiz mevkiinden geçmesinden kaynaklı olarak Fethiye otobüslerini tercih etmeleri Köyceğiz bölgesine son derece avantajlı bir yolculuk yapmalarını sağlayabilir. Çünkü bu sayede ulaşılması mümkün en yakın adrese varmış olacaklardır.

Özel aracı ile bölgeye gelenler için en kısa yolu şu şekilde özetlememiz mümkündür. Muğla’yı geride bıraktıktan sonra Sakar geçidine doğru devam etmeniz sizi sahil yoluna indirecektir. Söz konusu yolu takip ettiğinizde ise yarım saati bulan bir yolculuk sonrasında ekincik köyüne varmış olacaksınız. Kısa süre önce açılan Aksaz-Dalyan yolu ile Ekincik ulaşımınız ayrıca Marmaris istikametinden 20 dakika içinde gerçekleşmektedir. Bu noktaya Marmaris merkezden de ulaşmanız kolaylaşan ulaşım yöntemleri arasındadır. Bölgeye belirtiğimiz tüm merkezlerden bölge içi dolmuş seferleri de düzenlenmektedir.

Ekincik Koyu Bölgesinde Yer Alan Oteller

Konaklamak için en ideal adresi arayanlardansanız bölge de sizin ihtiyaçlarınıza zevkinize uygun pek çok işletmeden söz etmenin mümkün olduğunu söylememiz doğru olacaktır.

Hotel Falcon Crest

Ege ve Akdeniz’in en önemli tatil rotaları arasında yer alan Ekincik bölgesine yakınlığı ile bilinen bir işletme. İşletmeyi öne çıkaran en büyük özelliği ise son derece geniş bir arazisi olması ve konuklarına kendi bahçelerinde gezinme ayrıcalığı sunması. Tesisin doğa ile uyumlu olarak hazırlanan mimarisi konukların doğada fakat beş yıldızlı bir tatil geçirmesini sağlıyor. Otelin kendine ait olan dağ ve deniz manzaralı teraslarında vakit geçirme şansı ve etrafı bu özel teraslardan izleme fırsatı mutlaka değerlendirmeniz gereken özellikler arasında yer alıyor.

En yakın yerleşim yeri ile arasındaki 2 km uzaklık otelin nispeten daha sessiz ve gürültüsüz bir işletme olmasını sağlıyor. Bu sayede konuklar sadece doğa ile baş başa bir tatil olanağı yakalarken aynı zamanda da işletmenin eşsiz tatil olanaklarından yararlanıyor. İşletmeden her gün ekincik koyunu gezmek ve açıklarda dalış, yüzme gibi aktiviteleri yapmak isteyenler için tekne hareket ediyor. Öğlen yemeğinin de verildiği tekne de özel bir tatil deneyimi yaşamanız mümkün olacak. Bu tekne turları kapsamında bölge de yer alan koyları da gezme olanağı yaşarken bir tatil planı içinde pek çok koyu ziyaret etmeniz mümkün olacak.

Ekincik Bölgesi özeti

Turizm’in hızlı kalkınan bölgeleri arasında yer alan Ekincik son derece uygun fiyatlarla tatil yapma olanağı yakalayacağınız bir adres. Bu nedenle bölgenin sunduğu eşsiz güzellikleri de hesaba katarak yeni yılda yaşayacağınız tatil deneyimini bu bölgeden yana kullanmanız son derece avantajlı bir tatil fırsatı yakalamanızı sağlayacak.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
bodrum-gumbet-resimleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir