Karadağ Yaylası
 1. Anasayfa
 2. Trabzon

Karadağ Yaylası

0

Yayla denildiğinde çok değil 2000 li yılların başlarında bile akla yaz aylarında köy halkının belli bir kısmının hayvanlarını otlatmak için çıktıkları yer olarak algılanırdı. Hatta burada 3 ay kadar konaklayıp kışa hazırlık da yapılırdı. Şimdi ise bu yaylalarımızın kullanım amacı çoğunlukla değişmiştir.  Turizme açılan yaylalarımızdan hayvancılık uzaklaşmıştır. Yaylalarımız adeta birer turizm merkezi haline gelmiştir. Karadeniz Bölgemizde, Trabzon ilimizin Akçaabat ilçesinde yer alan Karadağ Yaylası da bu yaylalarımızdan biridir. Gidip gördüğünüzde dönmeyi istemeyeceğiniz Karadağ Yaylamız da gerek yaşam birimleri, gerek tamamlanan alt yapısı ve gerekse doğal güzellikleri ile harika bir yaşam alanı haline gelmiş durumdadır.

Karadağ Yaylası 3

Karadağ Yaylasına Ulaşım

Karadağ Yaylasına ulaşabilmek için öncelikle Trabzon ilimizin Akçaabat ilçesine gelmeniz gerekmektedir.  Buradan da Akçaabat – Düzköy yolunun 12. Km sinden batı yönüne doğru dönüş yapıp tam 28 km süren toprak yolu aşarak ulaşabilirsiniz. Bu yaylamıza kendi aracınızla ulaşabileceğiniz gibi yayla mevsimleri boyunca yaylaya seferler düzenleyen ticari araçlarla da ulaşmanız mümkündür.

Karadağ Yaylası Hakkında Bilgiler

Trabzon, Akçaabat ilçesinde bulunan yaylamız son derece temiz bir atmosfere sahiptir. O kadar temizdir ki 1946 m rakıma sahip olan bu yaylada bol oksijeni nedeniyle özellikle akciğer tedavisi görmüş hastaların tatil yapmak amacıyla tercih ettikleri önemli bir konaklama noktası haline gelmiştir.

Hatta alt yapı hizmetleri de tamamlanmış olan bu yaylamız da bakkal, fırın, kır kahvesi, ve lokanta bulunmasının yanı sıra tatile gelen turistler için hediyelik eşya satış noktaları bile bulunmaktadır.

Karadağ Yaylası 4

Karadağ Yaylasında oldukça çeşitli yaban hayatı da sizleri beklemektedir. Yayla içinde konaklarsanız sabah kuşların cıvıltıları ile uyanmak sizi apayrı alemlere götürecektir. Yaylada görülebilecek doğal güzellikleri ne kadar anlarsak da az kalacağı için siz en iyisi bu yaylamızda bol bol fotoğraf çektirmeyi unutmayın deriz.

Karadağ Yaylası Konaklama

Öncelikle belirtmek isteriz ki Karadağ Yaylamıza gittiğinizde birkaç saat kalıp dönmeniz de mümkün olduğu halde kolay kolay dönmek isteyeceğinizi pek sanmıyoruz. Yayla içinde 10 yataklı bir pansiyon olmasına rağmen burada konaklama fırsatınız olmazsa size yaylaya yakın konumlu oldukça güzel birkaç güzel konaklama noktası hazırladık.

Mehmet Efendi Konağı Otel Restaurant Cafe: Trabzon ilinin Akçaabat ilçesinde yer alan otel tarihi bir binaya sahiptir. Bu otelin dışını bile görüp aşık olabilirsiniz. Otelin lokanta bölümü deniz manzaralı olup son derece lezzetli yemeklere de sahiptir. Oldukça konforlu olan otelde konakladığınız süre boyunca memnuniyetiniz artacaktır.

Holiday Times Apart Hotel:  Tesis Mehmet Efendi Konağı Otel Restaurant Cafe’den farklı olarak 2+1 apartlara sahiptir. Bu 2+1 apartlarda rahatlıkla 5 kişi konaklayabilir ve oldukça temiz olan otel bir miktar daha ekonomik bir konaklama seçeneği sunmaktadır.

Tilya Resort Hotel:  Sahil kenarında yer alan otelin kendi plajı da bulunmaktadır. Ayrıca sezonluk açık havuzu ve su parkı da bulunan otel oldukça keyifli bir konaklama imkanı sunmaktadır. Otelin bir diğer ayrıcalıklı hizmeti de ek ücret karşılığında araba kiralama ve transfer hizmetleri sağlamasıdır. Otelin odaları da son derece ferah ve temizdir.

Seçilya Hotel: Seçilya Otel hemen deniz kıyısında yer almaktadır. Özellikle denizi gören odaların manzarası son derece güzeldir. Trabzon şehir merkezi ve havaalanına da oldukça yakın konumlu bu otel de konakladığınız süre boyunca memnuniyetsizlik yaşayacağınız bir durumla karşılaşmayacağınızı düşünüyoruz.

Mare Blu Hotel: Denize sıfır konumlu olan bu otel plaj imkanı da sunmaktadır.  Özellikle sessiz ve huzur dolu bir konaklama düşünüyorsanız, otelin sessizliği ile de ön plana çıktığını belirtmek isteriz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Çat Vadisi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir