Bodrum Bitez
 1. Anasayfa
 2. Bodrum

Bodrum Bitez

0

Bodrum Bitez Bodrum’un ünlü bir semti olarak bilinir. Bodrum şehir merkezindeki canlı, heyecanlı yaşantısıyla ünlü olmasının yanı sıra pek çok farklı semt ve mahalleye de sahiptir. Bu semt ve mahallelerin her biri kendine has özellikler barındırır. Bitez de tıpkı diğer Bodrum semtleri gibi kendine has özellikleriyle bilinir. Bu yazımda sizlere Bitez’le ilgili temel bilgileri aktarıp, gezilmesi gereken yerleri ve merak edilenleri anlatacağım.

Bodrum Bitez

Bitez aslında Bodrum’a bağlı bir köy olarak bilinir. Ancak 2012 yılında çıkan kanunla birlikte Bodrum’a bağlı bir mahalle statüsüne kavuşmuştur. Bodrum’un plaj bulunan mahallelerinden biridir. Hatta Bitez’in plajları oldukça meşhurdur. Bitez plajı aynı zamanda mavi bayraklı plaj olma özelliği taşır. Su sporlarına da elverişli bir doğal ortama sahiptir. Özellikle sörf sporu için ziyaret etmeyi tercih eden pek çok insan vardır.

Tüm bunların yanı sıra kulüpler ve barlarıyla ünlü, gece hayatının eğlenceli geçmesiyle bilinen Gümbet’e de yürüme mesafesindedir. Bitez, Bodrum merkeze yaklaşık olarak 8 kilometre mesafededir. Yani aracınızla ya da toplu taşıma kullanarak Bodrum’dan Bitez’e rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bitez yarım ay şeklinde bir plaja sahiptir. Bu plaj oldukça uzundur. Denizi ve kumsalı oldukça idealdir. Özellikle plajın batısına doğru doğal güzellikler kendini daha belirgin gösterir.

Bodrum Bitez

Bitez’de tatil yapmak için farklı konaklama seçenekleri mevcuttur. Bitez her şey dahil oteller bulunduğu gibi, Bitez pansiyon ve apartlar da mevcuttur. Otelleri Bodrum merkeze ve Gümbet’e göre daha ucuzdur. Pansiyon ve apartlar otellerde de ucuzdur. Ancak her şey dahil otellerin rahatlığı daha başkadır. Bu tarz yerlerde geçirdiğiniz bir tatilde, tatil yaptığınızı derinden hissedersiniz.

Bodrum Bitez 3

Bitez’de araçlarınızı park etmek sorun değildir. Semtin otopark sorunu bulunmamaktadır. Sahil boyunca deniz gören, manzaralı onlarca mekan bulunur. Bu mekanlar cafeler ve barlardır. Bitez gezilecek yerler listesi yaparken bu mekanları da listeye eklemenizde fayda vardır. Bodrum Bitez’in bir diğer ismi de Ağaçlı’dır. Bu ismi de Bodrum’un ünlü mandalina ve narenciye bahçelerine sahip olmasından aldığı söylenir. Eğer kafanıza göre tatil yapmayı sevenlerdenseniz Bitez kiralık evler ilanlarına da göz atabilirsiniz. Bu tarz konaklama yerleri de kesinlikle cep yakmayacak düzeydedir.

Bodrum Bitez 4

Bodrum Bitez hem gece hayatını sevenler için Gümbet’e yakın olmasıyla, hem de sakinliği sevenler için doğal güzellikleriyle başlı başına bir tercih sebebidir. Tatiliniz için Bitez’i gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir