Güvercinada Kalesi

Güvercinada Kalesi
PAYLAŞ

Batının güzelliği dillere destan tatil beldesi Kuşadası her zaman çok güzeldir. Tabiatın çok cömert davrandığı bu tatil beldesi içinde birçok güzellik de barındırmaktadır. Bunlardan birisi olan güvercinada kalesi nerede diye merak etmenize gerek yok çünkü Kuşadası’nda. Efsane belde olan Kuşadası ismini Güvercinada Kalesi lokasyonundan alıyor. Birçok güvercinin konduğu kuşadası güvercinada nasıl gidilir derdinin yaşanmadığı bir yapı. Çünkü kent merkezinden sahili takip ederek yürüdüğünüzde 15 dakika içinde bu kalede olacaksınız. Enfes bir tarihi yapı olan bu kale çevresinde bulunan kafeteryalar ve restoranlar dinlenmek için çok ideal.

Güvercinada Kalesi

Güvercinada Kalesi Tarihi Nedir?

Birçok tarihi olaya şahit olan Güvercinada Kalesi Barbaros Hayrettin Paşa tarafından yapılarak bölge güven altına alınmış. Tam bir ada olan kalenin bulunduğu Güvercinada bir kara yolu ile bugün kente ve sahile bağlanmış durumda. Güvercinada kalesi giriş ücreti olmayan bir yapı. Çok rahat bir şekilde gezebileceğiniz bu ada ve kale oldukça bakımlı.

Tarihi birçok güzelliği barındıran Kuşadası için çok ayrıcalıklı bir yer olan bu adanın gece aydınlatması ise sahilden seyir için çok hoş bir ambiyans oluşturuyor. Ayrıca bu adanın çok yakınlarında bulunan Kaleiçi Camii de gezi planlarınıza eklenebilir. Akşam vakitlerinde kuşadası güvercinada otelleri için serin bir yürüyüş yapılarak gidilecek bir güzergâh. Bununla birlikte adanın hemen yanı başında bulunan koyda yüzmek ve güneşlenmek de mümkün.


PAYLAŞ


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Küçükada Kalesi
17 Ağu, 2017     0

Küçükada Kalesi