Kızlan Yel Değirmenleri

Kızlan Yel Değirmenleri
PAYLAŞ

Tatil herkes için farklı anlamlar çağrıştırırken bazıları için farklı yerler görmek diye tanımlanır. Eğer gerçekten farklı bir yer görmek ve deniz dışında da tatil anlayışı varmış demek istiyorsanız mutlaka Kızlan Yel Değirmenleri görülmelidir. Datça Kızlan Köyü Nerededir diye merak ediyorsanız Datça’da. Evet, ülkemizin tatil beldesi Datça bu köy ile birlikte çok farklı yapılara da ev sahipliği yapıyor.

Kızlan Yel Değirmenleri

Bununla birlikte eğer bu değirmenleri görmek istiyorsanız Datça Kızlan Köyüne Nasıl Gidilir diye merak etmeyin. Zira Kızlan köyü Datça’ya gelmeden sekiz kilometre içeride yer alıyor. Hemen yola yakın olan köyü ziyaret ederek bu enfes yapıları mutlaka görmelisiniz.

Kızlan Yel Değirmenleri ve Kullanım Alanları

Bu yel değirmenleri sizi bir Don Kişot’a dönüştürmeyecek ancak güzelliği ile aklınızı başınızda alabilir. Enfes taş blokları sırtlanan değirmenler çok dik bir yapıya sahip. Ceneviz esintisi hissedilen yapıların taş blokları üstündeki kanatlar ahşap unsurundan imal edilmiş. Kızlan Yel Değirmenleri günümüzde birkaç adet kalmış ve onlardan bazıları restoran olarak hizmet veriyor. Bu harika yapının içinde bir şeyler yemek harika olacaktır.

Ayrıca Datça Yel Değirmenleri, seri halde bu yol üzerinde devam ederek fotoğraf tutkunları için de güzel enstantaneler ortaya çıkaracaktır. Bazı yel değirmenleri yabancı turistler tarafından satın alınıp ikamet için kullanılırken birçoğu hala size hitap edecek otantik bir yapı olmaya devam etmektedir.


PAYLAŞ


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR