Marmaris Kleopatra Adası

Marmaris Kleopatra Adası
PAYLAŞ

Marmaris, her zaman turistlerin uğrak mekânı olmuştur. Bunu sağlayan en önemli etmenlerin başında tatil beldeleri gelir. Marmaris merkezi denizi ve doğası ile son derece beğenilen bir tatil yeridir. Aynı şekilde Marmaris’ in tüm beldeleri eşsiz güzelliklere sahiptir. Marmaris’ te tatil yapan biri bu beldeleri gezmeye çalışsa, tatilini bir türlü sonlandıramaz. Çünkü her bir yer farklı güzelliklere açılan bir kapıdır. Bu güzelliklerden biri de Marmaris Kleopatra Adası olarak karşımıza çıkar.

Marmaris Kleopatra Adası

Marmaris Kleopatra Adası

Marmaris Sedir Adası, bölge halkı ve gelen ziyaretçiler tarafından Kleopatra Adası olarak bilinmektedir. Bunun nedeni bir rivayete dayanır. Rivayete göre Kleopatra ve Antonius burada buluşup yüzmüşleridir. Kumlar ise özel olarak Kuzey Afrika’ dan getirilmiştir.

Çünkü Kleopatra Plajındaki kumlar altın sarısı rengindedir. Bölgede altın serisi kum olması mümkün değildir. Bu nednele Kuzey Afrika’ dan bölgeye kumların taşındığına inanılır. Kleopatra Plajı içerisinde bulunan kumlar sadece Mısır’ da buluna bir kum çeşididir. Bu durum Kleopatra’ nın bu efsanesini daha gerçekçi hale getirmiştir.

Sedir Adası içerisinde Roma dönemine ait çok fazla sayıda kalıntı ile karşılaşılır. Bu kalıntılar sonucunda bölgede atletizm yarışmalarının düzenlendiği anlaşılır. Bu yarışmalar Apollon onuruna düzenlenmektedir. Bu sayede pek çok kalıntı bu bilgileri doğrulamada yardımcı olmuştur.

Marmaris Kleopatra Adası’nda Gezilecek Yerler

Kleopatra Adası’ na giriş ücretlidir. Küçük bir ücret ödeyerek bölgeye giriş yapabilirsiniz. Bunun sonucunda da bölgede pek çok alanı gezebilirsiniz. Öncelikle Kleopatra Adası size yeşili ve maviyi sunar. Doğal bir piknik alanıdır. Bu bölgede Çamlık İskelesi de bulunur. Çamlık İskelesi’nden kalkan tekneler ile tura da katılabilirsiniz.

Kleopatra Adası’na Ulaşım

Kleopatra yada diğer adıyla Sedir Adası’na ulaşım oldukça kolaydır. Marmaris’e uzaklığı 16 kilometre olan adaya günlük olarak Marmaris merkezinden minibüs kalkmaktadır. Çamlık İskelesi üzerinden de günlük tekne turları ile adaya ulaşmak mümkündür. Marmaris’e gelenlerin kesinlikle görmesi gereken yerlerin başında Kleopatra Adası gelir. Sizde yaz tatili için rotanızı bu bölgeye çevirmek istiyorsanız bu lokasyonuda planınıza eklemeyi unutmayınız. Mutlak suretle görmenizi tavsiye ettiğimiz adada denize girmenin keyfi bir başkadır.


PAYLAŞ


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR