Sazalanı Yaylası
 1. Anasayfa
 2. Trabzon

Sazalanı Yaylası

0

Yeni yeni keşfedilen, şehrin gürültüsü, kirli havası ve karmaşasından uzaklaşıp sakin, huzur dolu, ferah ve temiz havası ile yaylalarımız neredeyse etkin birer turizm merkezi olarak kullanılmaktadır. Özellikle çeşit çeşit ağaçların bulunduğu Karadeniz Bölgesi içinde yer alan yaylalar oldukça dikkat çekmektedir. Çoğunlukla ulaşım açısından sıkıntı olması sebebiyle yaz aylarında daha çok rağbet gören bu yaylalardan bazılarında alt yapılarının tamamlanması ile kış aylarında da konaklama fırsatı bulabilirsiniz. Trabzon ilinin yaylaları da hem yerli hem de yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği yaylalarımız arasında yer almaktadır. Sazalanı Yaylası da Trabzon ilimizde yer alan tam da doğanın mucizesi diyebileceğimiz güzellikte bir yaylamızdır.

Sazalanı Yaylası 3

Sazalanı Yaylasına Ulaşım

Sazalanı Yaylası Tonya’ya 24 km uzaklıkta olup, Erikbeli Turizm Merkezi’nin de 5 km kadar batısında bulunmaktadır. Toprak yol aşılarak ulaşılabilen yaylaya özellikle yaz mevsimlerinde ticari araçlarla ya da kendi aracınızla ulaşmanız mümkün olmaktadır.

Sazalanı Yaylası Hakkında Bilgiler

Trabzon ilimizde bulunan Sazalanı Yaylası her yıl hem yerli hem de yabancı olmak üzere oldukça fazla sayıda turisti ağırlamaktadır. Yaylanın fazla sayıda turisti ağırlamasında yaylaya ulaşımın nispeten diğer yaylalara göre daha kolay olması ve alt yapı hizmetlerinin de tamamlanmış olmasının etkisi bulunmaktadır.

Yeşilin her tonunu barındıran yayla içindeki doğal bitki örtüsü insanı kendine hayran bıraktırmaktadır. 1700 m lik rakıma da sahip olan yayla temiz havası ile de ziyaret edenlerin oksijen bolluğundan adeta başını döndürmektedir. Yaylaya günü birlik ziyarete gittiğinizde kesinlikle kalmak isteyeceğinizi hatta geri dönmek istemeyeceğinizi düşünüyoruz.

Sazalanı Yaylası 4

Yayla içinde lokanta, kır kahvesi ve bakkal bulmak mümkündür. Ancak yayla içinde konaklamak isterseniz kamp malzemelerinizi yanınızda getirmeniz gerekmektedir. Kalmayı düşünmüyorum yayla içinde derseniz bu konuyu tekrar düşünmenizi isteriz. Çünkü yaylanın doğal güzelliğine aşık olacağınızı düşünüyoruz.

Sazalanı Yaylası Konaklama

Sazalanı Yaylamız içinde konaklamak isterseniz bu ancak çadırda kalabileceğiniz şekilde mümkündür. Bakkal ve manav da bulunduğu için yiyecek sorununuz olmayacaktır. Ancak tabi ki geceleri yayla havası oldukça soğuk olduğundan kalın giysiler getirmenizde fayda olacağını düşünüyoruz. Yayla içinde otel ya da pansiyon gibi bir konaklama noktası söz konusu değildir. Ancak yaylaya ulaşım çok zor olmadığı için yaylaya yakın konumlu bir otel ya da pansiyonda konaklayabilirsiniz.

Hamsiköy Konak Palas Suite:  Oldukça ferah ve lüks döşenmiş otel, hijyen açısından da bizden tam puan almıştır. Aile odaları da bulunan otelde ailenizle de gelip rahat rahat konaklayabilirsiniz. Eğer 0/3 yaş arası çocuklarınız varsa da 2 çocuğa kadar ücret alınmadığını da belirtmek isteriz. Restoran bölümündeki yemekleri de oldukça lezzetli olan otel ekibimizden tam not almıştır.

Hamsiköy Butik Hotel: Konaklayan herkesin memnuniyetle ayrılabileceği oldukça temiz, ferah ve fiyat açısından da ekonomik bir otel. Özellikle çalışanları son derece içten ve samimi ve işini iyi yapan insanlar. Odaların hepsinde küvette bulunan otelde ister ailenizle ister de arkadaş grubunuzla rahatlıkla konaklayabilirsiniz.

Trabzon Sea: Kaldığımız otellerin içinde Trabzon Sea en beğendiğimiz diyebiliriz. Denize aşık biriyseniz ve Karadeniz’in hırçın sularını odanızdan da seyretmek istiyorsanız, otelin deniz manzaralı odalarını tercih etmenizi öneririz. Üstelik otel plaja sadece 1 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Odaların tavanları da oldukça yüksek ve ferah döşenmiş. Eğer ailenizle de gelecekseniz 0/12 yaş arası 2 çocuğun ücretsiz hizmet aldığını bilmek isteyeceğinizi düşünüyoruz.

Azra Dağ Evi: eğer doğanın içinde farklı bir konsepte konaklamayı düşünüyorsanız, Azra Dağ Evi tam da size uygun diyebiliriz. Oldukça otantik yapılı döşenmiş dağ evinde doğanın içinde uyuyacaksınız.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 1
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir