Sidyma Antik Kenti

Sidyma Antik Kenti
PAYLAŞ

Tatil için denizden de tarihten de vazgeçemeyenlerden misiniz? O zaman Fethiye’ye gitmelisiniz. Zira belde hem doğal güzellikleri hem de tarihi yapıları cömertçe size sunuyor. Bunlar arasında yer alan antik kentler için ise en ideal beldedir. Sidyma Antik Kenti görülesi yerlerin başında gelir. sidyma antik kenti neredir diye merak ediyorsanız Fethiye’den sadece 7 kilometre mesafededir. Eşsiz bir tabiatın içinde yer alan sidyma antik kentine nasıl gidilir sorusuna yürüyerek cevabı vermek çok daha fazla eseri görmenizi sağlayacaktır.

Sidyma Antik Kenti

Sidyma Antik Kenti

Dodurga’da bulunan bu Sidyma Antik Kenti ile başlayacak bu tarihi yolculuk Fethiye’de bulunan birçok antik kent ile devam edebilir. Bu antik kentler arasında bulunan pydnai antik kenti de çok iyi bir alternatif olabilir. Bununla birlikte bu muhteşem tarihi güzellikler için gezilecek yerlerden birisi pınara antik kenti olacaktır. Mutlaka görülmesi gereken antik kentler arasında xanthos antik kenti de bulunmaktadır.

Tüm bu antik kentler içinde birçok tarihi kalıntı da yer almaktadır. Bu kalıntılar arasında gezerken Bizans ve Roma dönemlerinin izlerini bulup eğlenebilirsiniz. Letoon antik kenti bir başka alternatif olarak karşınıza çıkacaktır. Eşen Çayı’nın yanı başında yükselen bu antik kent ile beraber muhteşem manzaralı antik deniz feneri sizler için bulunmaz bir fırsat sunmaktadır ki çok fazla fotoğraf çekerek bu anları saklayabilirsiniz.


PAYLAŞ


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü
03 Ara, 2017     2

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü

Fethiye Koyları ve Plajları
06 Eki, 2017     0

Fethiye Koyları ve Plajları

Fethiye Su Sporları
12 Eyl, 2017     0

Fethiye Su Sporları

Yeşil Vadi
09 Eyl, 2017     0

Yeşil Vadi

Yakapark
04 Eyl, 2017     0

Yakapark