Sidyma Antik Kenti
 1. Anasayfa
 2. Fethiye

Sidyma Antik Kenti

0

Tatil için denizden de tarihten de vazgeçemeyenlerden misiniz? O zaman Fethiye’ye gitmelisiniz. Zira belde hem doğal güzellikleri hem de tarihi yapıları cömertçe size sunuyor. Bunlar arasında yer alan antik kentler için ise en ideal beldedir. Sidyma Antik Kenti görülesi yerlerin başında gelir. sidyma antik kenti neredir diye merak ediyorsanız Fethiye’den sadece 7 kilometre mesafededir. Eşsiz bir tabiatın içinde yer alan sidyma antik kentine nasıl gidilir sorusuna yürüyerek cevabı vermek çok daha fazla eseri görmenizi sağlayacaktır.

Sidyma Antik Kenti

Sidyma Antik Kenti

Dodurga’da bulunan bu Sidyma Antik Kenti ile başlayacak bu tarihi yolculuk Fethiye’de bulunan birçok antik kent ile devam edebilir. Bu antik kentler arasında bulunan pydnai antik kenti de çok iyi bir alternatif olabilir. Bununla birlikte bu muhteşem tarihi güzellikler için gezilecek yerlerden birisi pınara antik kenti olacaktır. Mutlaka görülmesi gereken antik kentler arasında xanthos antik kenti de bulunmaktadır.

Sidyma Antik Kenti 2

Tüm bu antik kentler içinde birçok tarihi kalıntı da yer almaktadır. Bu kalıntılar arasında gezerken Bizans ve Roma dönemlerinin izlerini bulup eğlenebilirsiniz. Letoon antik kenti bir başka alternatif olarak karşınıza çıkacaktır. Eşen Çayı’nın yanı başında yükselen bu antik kent ile beraber muhteşem manzaralı antik deniz feneri sizler için bulunmaz bir fırsat sunmaktadır ki çok fazla fotoğraf çekerek bu anları saklayabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir