Şirince Köyü

Şirince Köyü
PAYLAŞ

Ege’nin incisi İzmir birçok tatil beldesini de içinde barındırmaktadır. Bunlar arasında yer alan Şirince Köyü ise ismi gibi gerçekten çok şirin bir belde. Yeşil ağaçların içinde yer alan tarihi evleri ile ve harika güzellikteki sokaklarıyla çok otantik bir havası var. Şirince harita üstünde Selçuk İlçesinin tepelik bir yerinde konuşlanmış durumda.

Şirince Köyü

Kendine has birçok evin mimarisi ile dikkat çektiği bu güzel köy MÖ 5. Yüzyılda kurulmuş. Şirince tarihi enteresan anekdotlarla bezeli. Zira bu köyü 40 kölenin kurduğu anlatılıyor. Muhteşem zeytin ağaçlarının bulunduğu köyde kaliteli zeytinyağları yapılıp hemen evlerinin önünde köylüler tarafından satılıyor.

Şirince Köyü ve Efsaneleri

İzmir’in bu şirin köyü birkaç yıl önce tüm dünyanın da gündemine girdi. Kıyamet senaryolarında ayakta kalacağına inanılan Şirince, binlerce turistin akınına uğruyor. Şirince köyü gezilecek yerler bakımından oldukça zengin. Köy içinde zeytin ve şarap satan harika yerler var. Köyün içindeki her sokak bir gizemi barındırıyor ve sizi içinde çekiyor.

Ayrıca taş döşeli sokaklar gezmek ve kaybolmak için ideal. Her köşe başında farklı bir ürünün satıldığı şirince köyü konaklama çözümlerini de beraberinde getirmiş. Şirince Türkiye otelleri daha çok butik tarzında dizayn edilmiş ve çok hoş duruyor. Şirince köyü lanetli ev efsaneleri ile ziyaretçilerine farklı anlar yaşatırken çok hoş evleri ve leziz ürünleri ile de damak tadınıza hitap ediyor.


PAYLAŞ


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR