Antalya Gece Hayatı
 1. Anasayfa
 2. Antalya

Antalya Gece Hayatı

0

“Hiç Şüphesiz ki Antalya Dünyanın En Güzel Yeridir!” demiş Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk. Ülkenin en güzel şehrine ayak bastığınızda görüyorsunuz bu sözü. Şöyle bir etrafınıza baktığınız da bile güzelliğini anlıyorsunuz. Antalya Gece Hayatı ile olduğu kadar gündüz de düzenli ilerleyen bir yaşamın içinde kalabalık olmayan, denizin kokusunu en güçlü şekilde hissedeceğiniz doğa içinde bir şehir. Gündüz vakitlerinden daha çok ön plana çıkan bir şey varsa o da gece hayatıdır. Gündüzlerin aşırı sıcak olması gece hayatının daha canlı geçeceğinin bir kanıtı. Şehrin her bölgesinde bulunan gece mekânları neredeyse dolup taşıyor. Deniz kenarındaki mekânlar, sahiller, oteller, kafeler, alışveriş merkezleri ve ismiyle kendini dünya’ya duyurmuş gece kulüpleri.

Antalya Gece Hayatı

Şehrin merkezinde ki Kaleiçi olarak anılan eski yapılara ev sahipliği yapan bu kent merkezi Antalya gece hayatının önemli noktalarından. Yaz ve kış aylarında bile dolup taşan mekânlara sahip. Eski yapıların estetikliğiyle daha hoş güzellikler katan bu bölgede genel olarak hediyelik eşyacılar ve barlar bulunuyor. Üniversite öğrencilerinin en çok tercih ettiği meyhaneleriyle de ünlü olan Kaleiçi sizi tarihe tanıklığa ve eğlencenin doruklarına davet ediyor. Şehrin merkezinde gece kulüplerine ev sahipliği yapan semt ise Lara. Daha çok elit kesime hitap eden mekânların bulunduğu bu kent biraz tuzlu kaçabilir. Sakinliğin, sessizliğin, huzurun yegâne adresi Lara. Şehir merkezinde gece kulüplerinin tek adresi de diyebiliriz.

Antalya Gece Hayatı

Akdeniz akşamlarının şarkıya dönüştüğü; dünya çapında sahiliyle ünlü Konyaaltı. Sahil de ateş yakarak, şarkılar söyleyerek, bir şeyler içerken denizin dalgasıyla Antalya’yı daha özgür biçimde değerlendirebilirsiniz. Akşamları orada keyif yaparken yeni insanlarla tanışabilir anı defterinize yeni bir şeyler ekleyebilirsiniz. Antalya’nın gece hayatını şehir merkezinde değil, ilçelerinde daha da güzel yaşarsınız. Kemer, Alanya, Belek, Kaş, Side gece hayatının en ünlü noktalarındandır. Ülkenin en büyük gece kulüplerinin bulunduğu Kemer ülkenin en önemli turizm kaynaklarındandır. Yurt dışından gelen turistlerinden en çok Alanya ve Kemer’i tercih ettikleri söylenebilir. Yaz aylarında yerlilerden daha çok yabancı turistlerin bulunduğu bu ilçeler gece hayatının doruk noktası. Bulunan gece kulüpleri, barlar, kafelerde yazın oturacak yer bulamamanız gayet normal. Siz de eğlenceyi turistlerle birlikte yaşamak istiyorsanız buralar tercihleriniz arasında olabilir.

Antalya Geceleri

Burada bulunduğum bir sene içinde en çok keyif aldığım yer neresi diye soracak olursanız Kaleiçi’ni derim. Orada gördüğüm gece hayatının samimiyeti, güzelliğine nadir yerlerde rastlanıyor. Ulaşım açısından en uygun olan bölge de Kaleiçi. Lara öğrenciler için biraz tuzlu olsa da çok güzel mekânlara ev sahipliği yapıyor. Kemer şehir merkezine 30 dakikalık mesafede olmasından dolayı tercih edilebilecek yerlerden. Alanya’nın şehir merkezine 2 saat mesafede olması eğlenceyi biraz zorlaştırıyor. Yaz aylarında tatil yapacaklar için Alanya’yı tavsiye edebilirim. Kış aylarında gece mekânlarının kapalı olması Alanya’yı yaz tercihlerinin içine alabilir. Birçok otele ev sahipliği yapan Antalya, otellerde de bulunan Antalya’nın meşhur gece kulüpleri ekstralar arasında. Siz de gece hayatını en eğlenceli şekilde doruklarda yaşamak istiyorsanız Antalya’ya buyrun.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Kadyanda Cadianda 1

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir