Yasonburnu Yarımadası
 1. Anasayfa
 2. Ordu

Yasonburnu Yarımadası

0

Yasonburnu Yarımadası güzelliği ile gizli kalmış, duruşu ile halen keşfedilmeyi bekleyen muhteşem bir güzelliğe sahip olan bir yerdir. Yerli yabancı turistlerin büyük ilgi gösterdiği ve doğal güzelliği ile yıllardır keşfedilmeyi bekleyen bir havaya sahiptir. Tamamen doğal yapıda bulunan bu harika yeri kesinlikle ziyaret defterinize not etmelisiniz.

Yeşil ve mavinin birleşim noktası olarak bilinen Yasonburnu Yarımadası üzerinde birde Yason kilisesi yer almaktadır. 1800’lü yıllara ait olan ziyaretin bakım ve onarımı yapılarak ziyaretçilere açılmıştır. Yabancı turistlerin bol ziyaret aldığı bu harika mekan günümüzde bile halen doğallığını korumaktadır. Çevresinde bulunan tesislerde sizlerde Karadeniz Kültürüne ait özel lezzetleri tadabilirsiniz. Mesire alanları ve piknikçiler için hazırlanmış bölgelerde kamp yapabilme imkanına da sahip olacaksınız.

Doğal güzelliğinin yanı sıra güneşin batışı ve doğuşunu izlemek için bir yer arıyorsanız, kesinlikle size buraya tavsiye ediyoruz. Buruna gelmeden önce araçlarınızı park edecek alanlara aracınızı bırakarak Kilise ve sahile kadar uzanan bir yürüyüş ile gezilerinizi taçlandırabilirsiniz. Çay bahçesinde oturup denizin kokusunu ciğerlerinize alabildiğine çekebilirsiniz.

Yasonburnu Yarımadası Nerede?

Sizleri büyüleyecek bir güzelliğe sahip olan yarım ada Ordu ili Perşembe ilçesinde yer almaktadır. Gezintileriniz için özel araçla seyahatlerinizde rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yasonburnu Yarımadasına Nasıl Gidilir?

Ordu il merkezinden özel aracı ile gitmek isteyenler yaklaşık Perşembe iline doğru 28 kilometre giderek bu muhteşem mekana ulaşabilirler. İlçe merkezinden gidişte ise 15 kilometrelik alan sonrasında burunun uç kısmına varabilirsiniz. Samsun güzergahı üzerinden gelenler ise Fatsa ilçesinden sonra Perşembe tarafına giriş yaparak seyahatlerini yapabilirler.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
samsun-kabaceviz-selalesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir