Adrasan Koyu, Bir Sanat Eseri
 1. Anasayfa
 2. Antalya

Adrasan Koyu, Bir Sanat Eseri

0

Antalya’nın meşhur koylarından biri olan Adrasan Koyu Antalya’ya yaklaşık olarak 90km uzaklıkta Kemer yolu üzerinde yer almaktadır. Yaz-kış fark etmeksizin yoğun bir turist kafilesi ağırlayan Adrasan Koyu eşsiz havası, tertemiz kumsalıyla hayranlık uyandırıcı bir “sanat eserini” andırmaktadır. Tatile ihtiyacı olan ve bir-iki günlük kaçamağı fırsat bilip soluğu Adrasan Koyu’nda alanlar müthiş bir tatil keyfini yaşamaktadırlar. Her insanın zevk ve düşünce tarzına bağlı olarak geliştirilen hobi alanları sayesinde insanlar sıkılmadan zamanın nasıl geçtiğini anlamadan hoşça eğlenmektedir.

Sadece denizi ve kumsalıyla değil misafirperver halkıyla da son derece cezp edici olmaktadır. Adrasan halkının turistlere göstermiş olduğu ilgi ve alaka memnun edici bir boyuttadır. Ki keza her anlamda turistlerin yanlarında olmakta ve onları “misafir” gibi görerek ağırlamaktadırlar. Dalış sporunun yapıldığı tarihlerde gidildiği vakit, denizin içerisinde sıkça deniz tavşanı, boru kurdu görmek mümkündür.

Adrasan Koyu

Peki, neden bunların arasında “balık” ismini sarf etmedim?. Çünkü Adrasan Koyu’nda balık farklı bir olaydır ve yüzerken ayağına balık takılması gibi bir olay sıkça yaşanmaktadır. Ayrıca insanlar kendi balıklarını kendileri tutarak eşsiz bir balık ziyafeti verebilir, dostlarını ağırlayabilirler. Muazzam sahil şeridi bir yana dursun, konaklamak için yan yana konuşlanmış birkaç tane pansiyonun yapısı, içi farklı bir tasarım, görülmeyi bekleyen bir “eser” niteliğindedir.

Adrasan Koyu

Asma köprüler ile geçilen pansiyonlar da bir mola vermek ve dinlenmek paha biçilemez bir nimettir. Hal böyle olunca yetkililer bu işin daha fazla üstünde durarak hem turist teşviki hem de Adrasan Koyu’nun dünyaca tanınması açısından birtakım reklamlar ve tanıtım filmleri yayınlamıştır. Aynı zamanda son dönemlerde çekilmesi planlanan “yaz dizilerinin” birçoğu için Adrasan Koyu düşünülmektedir.

Antalya Adrasan Deniz

Tatillerin vazgeçilmezi çocuklar için de Adrasan Koyu son derece idealdir. Sığ olan kısımlarında gönül rahatlığıyla yüzülebilir ve suyun tadı çıkarılabilir. Tertemiz koylarda mola verilerek eşsiz manzara eşliğinde doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Hatta kapıp oltayı balık tutmak isteyebilirsiniz. Şehir hayatının “griliğinden” eser yoktur Adrasan’da. Çünkü hala yemyeşil bir cennettir. Sıra sıra dizilmiş ağaçlar, çimler, derken koca koca binaların esamesi okunmaz burada. Tertemiz havayı insan içine çekerken burnunun direkleri sızlar, çünkü temiz bir oksijen kaynağıdır.

Analya Adrasan Ceneviz

Muazzam havası bir kenara, Adrasan sahili civarında Çavuşköy’de verilen molalarda buradan taze sebze, meyve almak ve yöre halkının yapmış olduğu gözlemelerden tatmak büyük bir şanstır. Antalya başlı başına bir cennet ise Adrasan Koyu’da cennetten bir köşedir şüphesiz ki. İşte bu yüzden insanlar diledikleri vakit gidebilir, çok uygun fiyatlara konaklayarak hem tatilin, hem de insanı daha fazla gençleştiren su aktivitelerinin keyfine varabilir. Adrasan Koyu, insanların bütçelerini zorlamadan, çok uygun koşullarda tatil imkanı sağlamaktadır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir