Antalya Kaleiçi
 1. Anasayfa
 2. Antalya

Antalya Kaleiçi

0

Antalya’da güzelliğin kalesi Kaleiçi. Bu şehre geldiğiniz zaman uğrayacağınız ilk adreslerden, denizin kıyısında Akdeniz’e bakan surların bulunduğu bir bölge. Tarihi açıdan önemli eserlerin yer aldığı bölge de genel olarak turistlere hitap eden dükkanlar bulunmaktadır. Antalya Kaleiçi’nde eski tek katlı ve villa tarzı evlerin yanı sıra; restoranlar, oteller, barlar ve kafeler de bulunur. Şehrin merkezinde bulunan bu bölge turistler tarafından yoğun bir ilgi görür. Bu yazımızda Antalya Kaleiçi nasıl bir yer, Antalya Kaleiçi’nde neler yapılır gibi sorulara verilebilecek cevaplardan bahsedeceğiz.

Antalya Kaleiçi

Antalya Cumhuriyet meydanından, Saat kulesine doğru ilerleyince kendinizi oradan denize doğru bırakmanız, sizi Kaleiçi’nin güzellikleriyle buluşturmaya başlayacaktır. Siz ilerlerken etrafınızda bulunan dükkânlardan anılarınız için bir şeyler alabilir, belki de bu huzuru daha fazla izleyebilmeniz için bir kafeye oturup çayınızı yudumlayabilirsiniz. Eski evlerin içinden ilerlerken Antalya’nın kültürel miraslarıyla karşılaşabilir, Yörük yaşantısına Kaleiçi’nde tanık olabilirsiniz. Farklı yollara ayrılan sokakları sizi elbet denizin kıyısına götürecektir. Yolda harcadığınız vaktin nasıl geçtiğini anlayamayacak belki buraya bir de akşam gelmek için kendinize söz vereceksiniz.

Antalya Kaleiçi

Antalya Kaleiçi’nde deniz kıyısına vardığınızda marinadaki korsan gemileriyle karşılaşacaksınız, sonra bir gemiyle çok uygun bir fiyata Antalya’nın falezlerini izlemek için yola çıkabilirsiniz. Döndüğünüzde bir midye yemeyi unutmayın ya da Antalya’nın meşhur balıklarından da tadabilirsiniz. Marina’da bulunan asansörle yukarıya daha çabuk çıkmayı tercih edebilir ya da bu güzelliklere doyamadıysanız; tekrar farklı yollardan bu güzellikleri daha yukarıdan izleyebilmek için Tophane’ye gidebilirsiniz. Tophane’de bir çay içerek manzaranın tadını çıkarabilir ve Kaleiçi’nin güzelliği hakkında konuşmaya başlayabilirsiniz. Yorulduğunuzu anladığınızda eski tramvaya binip bir de Kaleiçi’nin çevresini onunla nostaljik bir havayla dolaşabilirsiniz. Durun, fazla ilerlemeyin ağaçların bulunduğu falezlerin üzerinde ki parkta biraz da doğanın güzelliğinin tadını çıkarın ve bu eşsiz manzaranın tadına bir kez daha varın.

Antalya Kaleiçi 2

Tabi buraya doyamadığınızı tahmin ediyor ve şimdi de gecelerini anlatmaya başlıyorum. Kaleiçi’ne girdiğiniz anda hissedeceğiniz sıcaklık sizi keyiflendirecek ve hemen bir mekana oturup burada vakit geçirmek isteyeceksiniz. Hava kararınca Kaleiçi’nin evleri tekrar dolaşmalısınız. Çünkü karanlıkta o sokaklar bir başka güzel olur. Biliyorum yorulacaksınız ama değecek; biraz sonra dinlemek için canlı müziğe ya da bir fasıla bırakacaksınız kendinizi. Eğlence yeni başlıyor bugün biraz hareketli geçecek ve burada hiç unutamayacağınız anılar biriktirmeye başlayacaksınız.

Antalya’ya ne amaçla olursa olsun geldiğinizde ilk uğrayacağınız yer olan Kaleiçi sizi eğlenceye, huzura ve tarihe davet ediyor. Buraya uğramadan gitmeniz sizin için büyük bir kayıp olacaktır. Antalya’yı Antalya yapan bu yer burada yaşadığım süre boyunca en keyifli anılarımın bulunduğu yer oldu. Siz de tarihi, eğlenceyi, kültürleri bir arada yaşamak istiyorsanız buraya gelin ve tüm bunların keyfini çıkarın. Size sunduğu bu güzellikler Dünya’da ender bulunabilecek güzelliklerdendir. Kolayca ulaşım sağlayabilir, uzun süre sıkılmadan vakit geçirebilir, hediyelik eşyalar alabilir ve doğanın eşsiz görüntüsü olan Toros Dağları’nı da buradan izleyebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 1
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 1
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Fethiye yakapark 4

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir