Antalya Sualtı Dalış
 1. Anasayfa
 2. Antalya

Antalya Sualtı Dalış

0

Tatilinizi değerlendirmek için Antalya’yı seçmenize sebep olacak onlarca neden var. Sitemizde de Antalya’da yapılacak aktiviteler ve Antalya’yla ilgili her türlü bilgiyi paylaştık ve paylaşmaya devam ediyoruz. Bu yazımızda sizlere Antalya’da yapılacak eğlenceli aktivitelerden bir diğeri olan Antalya Sualtı Dalış ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Antalya, Akdeniz’in incisi, Türkiye’nin turizm cenneti, havası kadar insanıyla da sıcak bir şehirdir. Turizmi canlandırmak, devamlılığını sağlamak ve turizm gelirlerini arttırmak amacıyla düzenlenmiş alanların ve yapıların dışında doğal güzellikleriyle de insanı büyüleyen bir atmosfere sahiptir. Akdeniz’in en güzel sahilleri, plajları Antalya’dadır. Denizin en berrak haline de Antalya’da rastlarsınız.

Antalya’da tatilinizi geçirmek isterseniz, zaman geçirebileceğiniz pek çok aktivite imkânına sahip olursunuz. Ayrıca pek çok su sporunu yapma imkanınız da mevcuttur. Bunlardan biri de Antalya’da sualtı dalış aktivitesidir.

Sualtı dalış bir su sporu olarak bilinir. Diğer bir adı da scuba diving’dir. Antalya’da bu sporu yapmak isterseniz hem tecrübeli sporculara yönelik hem yeni başlayanlar için hem de ilk defa yapacak kişilere yönelik pek çok sualtı dalış alanı bulabilirsiniz.

Antalya Sualtı Dalış Yapılacak Yerler

Antalya Kalkan’da Sualtı Dalış
Kalkan’da sualtı dalış yapabilirsiniz. Özellikle sualtı dalış konusunda tecrübeli sporculara yönelik organizasyonlar düzenlenir. Ciddi dalışlarla kendini formda tutmak isteyen herkes için en ideal yerlerden biridir.

Antalya Kaş’ta Sualtı Dalış
Kaş sualtı dalış dışında Türkiye’nin önemli turizm merkezlerindendir. Bu konumunda turizm amaçlı sualtı dalış merkezlerinden biri olmasının da önemi büyüktür. Bu özelliğiyle sadece Türkiye’de değil dünya genelinde adını duyurmuş sualtı dalış yerlerine sahiptir.

Antalya Kemer’de Sualtı Dalış
Çeşitli dalış alternatiflerine sahip Kemer’de sualtı dalışı yapabileceğiniz onlarca okul mevcuttur. Hem eğitimini veren hem de sualtı dalış imkanı sağlayan bu okulların Türkiye’de en çok bulunduğu yer Kemer’dir. Bu özelliğiyle dünyaca ünlenmiştir.

Antalya B-24 Amerikan Savaş Uçağı Batığı Sualtı Dalış
Antalya ve civarında sualtı dalış için en ilgi çekici yerlerden biri bu savaş uçağının batık bölgesidir. 1944 yılında Romanya’ya bombalar attıktan sonra Kıbrıs’taki Amerikan üssüne geri dönmek üzere Ege Denizi üzerinden geçen uçak bu sırada düşmüş ve batığı Antalya yakınlarında kalmıştır. Tam konumu Antalya Manavgat yakınlarına kadar dayanır.

Antalya Sualtı Dalış 2

Antalya Falezlerde Sualtı Dalış
Antalya’nın dünyaca ünlü plajları olan Lara ve Konyaaltı arasında kalan Falezler de sualtı dalış için elverişli noktalardan biridir.

Antalya Fransız Sosyete Batığı
Yine 2.Dünya Savaşı’ndan kalma bir batıktır. Bu bölgede de sualtı dalışları yapabilirsiniz. Bu dalışlarda batığı inceleme imkanına sahipsiniz.

Antalya Gelidonya Antik Batık
Antalya’da körfezin en batısında kalan Gelidonya (Taşlık) mevkisinde kalan bir yük gemisi batığıdır. Kayalıklara çarparak batmıştır.

Antalya’da sualtı dalış imkanına sahip olduğunuz diğer yerler şunlardır; Kaş Uçak Batığı, Pariş Batığı, Sıçan Adası’nda Sualtı Dalış, Üç Adalar’da Sualtı Dalış, Ulunurun Antik Batık, Gök Mağarası Mağara Dalış, Suluin Mağarası Mağara Dalış.

Yaz aylarında yapmak istediğiniz bir tatil için Antalya’yı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Dünyaca ünlü turizm merkezi olan Antalya, Türkiye için büyük bir nimettir. Antalya’da yapacağınız bir tatilde Antalya Sualtı Dalış etkinliklerine katılabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
likya-yolu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir