Dalyan Resimleri

PAYLAŞ

Muğla ili, Türkiye’nin Majör 3 Tatil bölgesine Ev sahipliği yapar. Bunlar Bodrum, Marmaris ve Fethiye’dir. Bu merkezler çok ciddi nüfusları ağırlayabilmeleri nedeniyle popüler merkezler olmakta iken, yine Muğla’da yer almasına ve diğer hiçbir merkezi aratmayacak kadar yüksek vasıflara sahip bazı merkezler yüksek nüfusları barındıramamaları nedeniyle pek bilinmezler. Dalyan da bu vasıfta bir tatil yöresidir ki, namı dünyaya yayılmış olmasına karşın iç turizmin daha az rağbet ettiği bir bölgedir. Dalyan Resimleri başlığımız altında bu gizli cennet hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

1987’ye kadar Köyceğiz ilçesinin bir kasabası iken, Ortaca’nın ilçe olmasından sonra Ortaca’ya bağlanan Dalyan, Dalaman, Köyceğiz ve Ortaca’nın tam ortasında yer alır. Köyceğiz Gölü‘ne doğrudan bağlıdır ve Dalyan kanalı, göl ile denizi birbirine bağlar. Kasaba’da tam bu nehrin üzerine kurulmuştur. Dalyan’ın ciddi bir konaklama potansiyeline sahip olduğunu söylemek doğru değildir. Hem tarihi, hem de doğal ortamlar bakımından birinci derecede koruma alanı olan Dalyan’da yapı izni sınırlamaları hayli ciddi boyutlardadır.

Dalyan Resimleri

Etiketler :
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/yaztatili/public_html/wp-content/themes/othemesnet-yaz-tatili-tur-temasi/single.php on line 79

PAYLAŞ


Dalyan Resimleri” için 1 yorum yapılmış

  1. Melis dedi ki:

    Dalyan son zamanlarda yerli yabancı bir çok turistin dikkatini cekmeyi başaran dünyaca ünlü iztuzu plajına sahip gezilip görülesi bir yer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR