Trysa Antik Kenti
 1. Anasayfa
 2. Kaş - Kalkan

Trysa Antik Kenti

0

Ülkemizin tatil başkenti olan Antalya sadece şehir merkezi ile değil ilçeleri ile de adından söz ettiren harika bir lokasyondur. Antalya Antik Kentler bakımından da oldukça bereketli bir yerdir. Yörenin etrafı birçok antik kent ile çevrilidir ki her biri mutlaka gezilmelidir. Bunlar arasında yer alan Trysa Antik Kenti, Kaş ilçesine bağlı bir köyde gezilebilmektedir. Tatil için Antalya’yı tercih ettiyseniz Kaş ilçesini ve çevresindeki güzellikleri de mutlaka gezmelisiniz. Bu şirin köyün üstünde konuşlanmış olan antik kenti ise muhteşem bir kemer kapı ile sizi karşılayacaktır. Ve bu ihtişamlı yapısı ile sizleri çok farklı hayallere sevk edecektir.

Trysa Antik Kenti

Trysa Antik Kenti Çevresindeki Güzellikler

Bu antik kent çok geniş bir alana yayılmıştır ki 500 metre genişliğindeki bu alanda günümüzde muhafaza edilen çok sayıda lahit bulunmaktadır. Taş örmesi harika bir kemerin de bulunduğu ören yerinde Likya uygarlığının tüm karakteristik özelliklerini bulabilirsiniz. Trysa Antik Kenti köy ile bütünleşerek ortaya harika bir güzellik çıkartmıştır.

Trysa Antik Kenti 2

Trysa heroon heykeli ile de çok meşhurdur. Muazzam bir şekilde çok fazla deforme olmadan günümüze ulaşmış olan bu tarihi heykel o dönemin sanat anlayışından izler taşır. Kaş’ın hemen yanı başındaki bu heykele trysa gölbaşı heroonu da denmektedir. Bu tarihi gezinin hemen ardından birkaç dakika içinde varacağınız köyü gezebilir ve yöresel ürünler satın alarak güzel bir tatil geçirebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir