Kalkan Resimleri
 1. Anasayfa
 2. Kaş - Kalkan

Kalkan Resimleri

0

Ülkemizin güney sahillerinde birbirinden güzel doğal ve tarihi mekanların varlığı, herkesin malumudur. Hepimiz popüler tatil yörelerine hayatımızda bir veya birkaç kaz gideriz. Ancak, bazı mekanlar vardır ki, buraların bağımlıları az olmakla birlikte oldukça fanatiktir. Kalkan, ülkemizde kitlesel turizm aktivitelerinden çok, butik tatil yapabilecek çok yıldızlı otellerden ziyade, küçük ve kaliteli tesislerin yer aldığı bir mevkiidir. Kalkan Resimleri başlığımız altında da bu muhteşem şehri yakından tanıma fırsatı yakalamış oluyoruz.

Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı olsa da, Fethiye’ye daha yakın olması sebebiyle, hemen her türlü bağlantısı ve lojistik ihtiyaçları buradan giderilir. Torosların, Menteşe dağlarıyla buluştuğu eşsiz bir coğrafya üzerinde kurulu Kalkan, bir koy üzerine kurulmuş küçük bir sahil kasabasıdır. Ancak, günümüzde kent haline gelmiş, çevresindeki yamaçlar dahi imara açılmıştır. Hatta Kalkan’da Konaklamak için bir butik otelle anlaştığınız da, deniz kenarı ihtimali hayli zayıftır. Zira sahilde yerleşime elverişli alan fazla olmadığı için yapılaşma, şehri çevreleyen dağların sırtlarına doğru gerçekleşmiştir ve hemen hemen bütün oteller buradadır.

Yaptığımız tanımdan ötürü, kentin küçük bir merkez olduğu düşünülmemelidir. Kalkan mevcut şartlar altında, bölgenin en ciddi yabancı turist ağırlayan turistik merkezlerinden birisidir. Üstelik turist nitelikleri bakımından da diğer pek çok merkezden daha yukarıda olduğunu söylemek hiç yanlış olmaz.

Kalkan Resimleri

Kalkan Resimleri

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
kaş villa kiralama

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir